Menu
WomanOnly
Kam a na co zajít do kina

Nové Tři oříšky pro Popelku míří na Vánoce do kin. Hlas filmu propůjčí i Pavel Trávníček!

Redakce

Redakce

30. 11. 2021

Každá legenda má své následovníky. Severské zpracování české pohádkové klasiky „Tři oříšky pro Popelku“ režiséra Václava Vorlíčka půjde do českých kin na letošní Vánoce pod názvem „Tři přání pro Popelku“. Film představí moderní verzi pohádkové legendy, nové kostýmy a výpravu, scenérie nefalšované norské zimy a divokých zasněžených hvozdů a samozřejmě i zdravou dávku kouzel.

Díky dabingu jedné z rolí se v nové Popelce vrátí i Pavel Trávníček. V původním filmu byl předabován, v nové Popelce bude poprvé i slyšet.

Nový film vznikl se souhlasem samotného Václava Vorlíčka. „Václav Vorlíček o slávě své Popelky a její oblibě v Norsku věděl a fanoušků tam si velice vážil. Remaku pan Vorlíček velice fandil, ale zároveň z něj bylo cítit, že si je jistý tím, že jeho mistrovství stejně překonat nelze,“ říká Pavel Berčík z Evolution Films, který licenci na remake pomáhal s autory původní Popelky domlouvat.

„Originální film diváci oprávněně považují za národní poklad, zveřejnění upoutávky k nové verzi vzbudilo hodně emocí. My jsme ale především hrdí, že se český film dočkal zahraničního převyprávění, svého remaku. A jsme samozřejmě zvědaví, jaké nové zpracování bude. Myslím, že si film zaslouží, abychom ho divákům nabídli ke zhlédnutí, vždyť od uvedení originálu uběhlo už skoro 50 let,“ říká k uvedení filmu do kin Ondřej Kulhánek z Bontonfilmu.

V nedotknutelné roli Popelky se představí norská hudební hvězda Astrid S. „Dostat příležitost a privilegium hrát Popelku v nové verzi Tří oříšků pro Popelku je prostě sen. Celé moje dětství jsem se každé Vánoce dívala na původní českou Popelku, neboť se u nás v Norsku stala součástí vánočních tradic. Je to role, ke které člověk přistupuje s maximální pokorou. Popelku a její příběh mám moc ráda a doufám, že lidé budou chtít naše nové zpracování vidět a bude se jim líbit,“ říká ke svému hereckému debutu Astrid Smeplass, známá jako Astrid S, jež kvůli roli podstoupila trénink jízdy na koni i výcvik lukostřelby.

Ohodnoťte tento článek:
1
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Nové Tři oříšky pro Popelku míří na Vánoce do kin. Hlas filmu propůjčí i Pavel Trávníček!