Menu
WomanOnly
Domácnost

O bazénech s pozinkovanou konstrukcí s vnitřní fólií

Hledáte a nevíte jaký je nejlepší bazén? Chcete dobrý poměr cena / výkon? Zkuste se podívat na nadzemní nebo zapuštěné bazény s pozinkované konstrukce s vnitřní fólií v základu.

Ať už se jedná o nadzemní nebo zapuštěný bazén, vždy doporučujeme udělat betonovou desku. Bazény se přes zimu neskládají a životnost konstrukce je kolem 20 až25 let. Proč si kazit dno pískovým nebo hliněným podkladem, který je ještě nestabilní, když můžete mít perfektně hladké a rovné dno díky betonové desce. Bazén na nezpevněných plochách pracuje a může dojít k vadě na konstrukci a fólii. To se může projevit šikmou hladinou vody, boulemi na fólii, nerovným dnem a horšími podmínkami pro luxování nečistot z bazénu.

Nadzemní bazény mají hloubku 1,2 m a jedná se kruhové bazény. Bazény s hloubkou 1,2 m nepotřebují žádnou opěrnou konstrukci, ale nicméně si můžete bazén obezdít ztraceným bedněním nebo dřevem pro lepší design. Bazén se může nechat i polepit fólií. Ne každému se líbí koukat na bílou konstrukci.

U zapuštěných bazénů s hloubkou 1,5m už se dělá obezdění. Když je to kruhový bazén, dělá se polystyrénové obezdění (síla polystyrénu 2-3 cm) kolem dokola a pokud je to oválný bazén, tak se staví boční stěny ze ztraceného bednění a zbytek se obezdí polystyrénem a suchým betonem.

Bazén s hloubkou 1,2 m se dá i částečně zapustit z 1/3 aniž by se muselo dělat nějaké obezdění. Nicméně je vždy lepší zakopanou část izolovat polystyrénem a za něj nasypat beton, aby bazén držel tvar, když se bude vypouštět. Bazén s hloubkou 1,5 m musí být minimálně ze 2/3 zapuštěný v zemi.

Součástí bazénu je bazénová fólie 0,6 mm silná. Samozřejmě se dá za příplatek pořídit i silnější 0,8 mm. Na výběr je i několik dekórů. Většina zákazníků si jistě vybere. Životnost fólie 0,6 mm je kolem 10-11 let. U fólie 0,8 mm je to 12-13 let. Komu se koupou v bazénu domácí mazlíčci, je lepší určitě fólie 0,8 mm.

Životnost konstrukce a fólie je jistě zajímavá. Další výhoda? Stavba bazénu svépomoci. Bazény se dají postavit svépomoci, pokud je člověk trochu řemeslně zdatný. Na ukázku můžete zkouknout i manuál jak se staví bazén svépomocí s manuálem o stavební připravenosti pro zapuštěné i nadzemní bazény.

Technologie jsou individuální záležitostí a vždy se sestavují k velikosti bazénu a k požadavku zákazníka. Někdo chce bazén co nejjednodušší a někdo zase bazén se světly, topením, zastřešením, protiproudem… Technologii je možné dodat i vlastní.

Ceny nadzemních bazénů startují již od 15 tisíc s vnitřní bazénovou modrou fólií 0,6 mm silnou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

O bazénech s pozinkovanou konstrukcí s vnitřní fólií