Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

O čem ženy a muži nemluví pravdu při seznamování?

Redakce

Redakce

26. 4. 2019

Když si sjednáváte schůzku s neznámou pětadvacetiletou Twiggy, zřejmě přijde třicetiletá žena docela běžné postavy. Ovšem na ni nečeká pravý dost vysoce postavený manažer, ale metr a pětasedmdesát centimetrů vysoký šéf oddělení v supermarketu.

Většina žen totiž lže o své váze a věku, zatímco pánové o svém povolání a výšce.

Zlepšování image k randění patří. Lidé upravují svůj profil při seznámení v baru i při seznamování na internetu. Tam jim lhaní prochází hladčeji. Ale o to může být nebezpečnější osobní setkání.

Muži nejčastěji pojmenovávají své povolání tak, aby znělo přitažlivě, přiznává to 40 procent pánů z internetových seznamek. Takže pak takový „front door manager“ je obyčejným vrátným. Ale ani ženy se ve „lhaní“ či zkreslování nijak neostýchají. U 33 procent ženských profilů je snížena váha a věk.

Lžou i krásní lidé, kteří se seznamují na portále BeautifulPeople.com, kam mohou noví členové až poté, co jsou schváleni těmi stávajícími jako dostatečně atraktivní. Členky klubu krásných přesto lžou o velikosti svého poprsí a mnohdy se vydávají za přítelkyně slavných.

„Internetové randění je tenkým ledem pro ty, kteří se vydávají za někoho, kým nejsou. Domluvíte si rande s pohlednou dívkou štíhlé postavy a když se potkáte, přijde její ošklivější, starší a silnější sestra. Okamžitě dochází ke ztrátě důvěry a nemá smysl dál pokračovat,“ tvrdí Greg Hodge, jenž seznamku BeautifulPeople.com založil.

Nejčastější mužské lži při seznamování:

1. Práce (lepší, než ve skutečnosti je)

2. Výška (více centimetrů)

3. Váha (nižší)

4. Postava (atletická)

5. Příjmy

6. Vyšší pozice v práci

7. Zajímavé povolání

8. Přátelství s celebritami

9. Vlastnění asistenta/ky

10. Práce u filmu

 

Nejčastější ženské lži:

1. Váha (nižší)

2. Věk (nižší)

3. Postava (štíhlejší)

4. Výška

5. Příjmy

6. Poprsí (větší)

7. Prestižní povolání

8. Přátelství s celebritami

9. Osobní asistent/ka

10. Práce v zábavním průmyslu

Ohodnoťte tento článek:
3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

O čem ženy a muži nemluví pravdu při seznamování?