Menu
WomanOnly
Krása

Obličejová jóga pomáhá proti vráskám a vytváří hezčí rysy obličeje. Jak ji provádět?

Zatímco klasickou jógu cvičíme pro zdokonalení fyzické kondice, zmírnění bolestí nebo zlepšení duševního zdraví, cílem obličejové jógy je získat krásnější obličej. Jaké výsledky od obličejové jógy očekávat a jak správně provádět jednotlivé cviky?

Cvičení, které zatočí s vráskami i chmury

Obličejová jóga představuje posilování svalů obličeje a krku, které se provádí pomocí mimiky a tlaku prstů. Mnohé cviky začínají prostým úsměvem a pokračují masírováním, napínáním a vytvářením odporu prsty, které v podstatě plní funkci závaží. Délka trvání se u jednotlivých cviků liší – některé se provádějí po dobu pár sekund, u jiných dochází k více opakování a mohou tak zabrat i několik minut.

Účelem obličejové jógy je zlepšit celkový vzhled tváře. Nicméně vzhledem k tomu, že součástí většiny cviků je úsměv, má obličejová jóga pozitivní vliv také na naši náladu. Na úsměv totiž mozek reaguje spuštěním produkce serotoninu neboli hormonu štěstí, který navozuje pocity dobré nálady.

Obličejovou jógu můžeme cvičit v rámci kurzů s odborníky, ale také sami doma. Nepotřebujeme k tomu žádné speciální vybavení, pouze pár minut času a ochotu se soustředit.

Obličejová jóga cviky

Hladší pleť i krásnější rysy. Jaké jsou další účinky obličejové jógy?

K hlavním účinkům obličejové jógy patří vyhlazení vrásek a tím i celkové omlazení tváře. Svaly se díky posilování zvětšují a vyplňují tak obličej v místech, kde je to potřeba. Kromě toho dochází také ke zdokonalení některých rysů tváře, relaxaci obličejových svalů a zlepšení nálady. Mezi účinky obličejové jógy tedy můžeme zahrnout:

  • vyhlazení vrásek a zamezení jejich opětovné tvorbě
  • zdokonalení rysů a kontur obličeje
  • zlepšení nálady, psychické zklidnění
  • relaxace napjatých obličejových svalů
  • celkové zlepšení vzhledu tváře

Aby byly výsledky obličejové jógy viditelné, je třeba se cvičení věnovat pravidelně a delší dobu. Také je nutné počítat s tím, že změny nebudou příliš radikální. Pokud však vytrváte, výše zmíněné účinky zaznamenáte.

Jóga proti vráskám na čele a mezi obočím

Následující cvičení funguje jako prevence horizontálních vrásek na čele a tzv. mračivky neboli svislé vrásky mezi obočím. Konečky prstů obou rukou položte do středu čela. Pomalu všemi prsty klouzejte směrem k vlasové linii, zároveň vytvářejte tlak, aby se kůže lehce natahovala. Opakujte desetkrát.

Obličejová jóga pro oči a oční okolí

CVIK 1: Pokud chcete zredukovat vějířkovité vrásky kolem očí, zkuste polštářky prstů jemně poklepávat na kůži podél oka. Začněte u vnitřního koutku, postupujte ke koutku vnějšímu a poté zpět. Tento pohyb opakujte desetkrát.

CVIK 2: Proti vějířkovitým vráskám od smíchu a také opuchlým váčkům pod očima pomáhá rovněž následující cvičení: přiložte prostředníček na začátek a ukazováček na konec obočí (pravá ruka + pravé obočí, levá ruka + levé obočí). Ukazováčkem jemně zatlačte, aby se kůže pod ním natáhla. Dívejte se ke stropu a oběma prsty kůži kolem očí lehce natahujte vzhůru, chvíli držte a následně uvolněte. Cvik opakujte celkem sedmkrát.

Obličejová jóga pro hladké, plné tváře

CVIK 1: Tento cvik oceníte zejména v případě, že vás trápí povadlá kůže v oblasti tváří. Vytvořte ústy tvar O, rty zároveň překryjte horní i spodní zuby. Doširoka se usmějte, přičemž rty nechejte stále přehnuté přes zuby. Opakujte šestkrát.

CVIK 2: Sedněte si naproti zrcadlu a usmějte se se zavřenými ústy. Pokrčte nos tak, aby se tvářové svaly pohybovaly směrem vzhůru. Zachovejte tuto pozici po dobu zhruba pěti sekund a poté obličej uvolněte. Opakujte desetkrát.

Obličejová jóga pro plnější rty

Ač se to může zdát neuvěřitelné, pomocí obličejové jógy je možné dosáhnout dokonce i plnějších, smyslnějších rtů. Za vším stojí posilování svalů kolem úst pomocí několika jednoduchých cviků. Nezapomeňte si před cvičením natřít rty balzámem, aby vám nepopraskaly.

Jak na plnější rty pomocí obličejové jógy?

  1. Nejprve naberte vzduch do tváří a „přehazujte“ jej z jedné tváře do druhé. Tento cvik pomáhá redukovat drobné vrásky kolem úst. Opakujte pětkrát.
  2. Stoupněte si před zrcadlo a sama sobě posílejte tzv. vzdušné polibky. Tento cvik provádějte přibližně 30 sekund.
  3. Udělejte „rybičku“ – tváře nasajte zevnitř a pohybujte rty nahoru a dolů, přičemž v každé pozici vydržte zhruba pět sekund. Opakujte desetkrát.
  4. Další cvik není příliš komplikovaný: co nejvíce otevřete ústa, počítejte do deseti a obličej uvolněte. Opakujte desetkrát.
  5. Na závěr stiskněte rty co nejvíce k sobě, vydržte pět sekund a povolte. Opakujte desetkrát až dvacetkrát.

Zmíněnou sérii cviků pro plnější rty provádějte každý den.

Jóga pro hladký krk bez vrásek

V rámci provozování obličejové jógy bychom neměli zapomínat ani na procvičení krku. Vyzkoušejte například tento nenáročný cvik: rovně se posaďte, zakloňte hlavu a dívejte se na strop. Ústa mějte zavřená, ale uvolněná. Přetáhněte spodní ret přes horní, počítejte do pěti a uvolněte. Opakujte desetkrát.

Jak již bylo zmíněno výše, výsledky obličejové jógy nelze očekávat okamžitě, cvičení je potřeba provádět pravidelně a po delší dobu. Zařaďte ho proto do své denní rutiny a zacvičte si hned zrána – krom toho, že uděláte něco pro svůj vzhled, se také příjemně naladíte na celý den.

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Obličejová jóga pomáhá proti vráskám a vytváří hezčí rysy obličeje. Jak ji provádět?