Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Ochrana pleti před sluncem s pomocí kvalitní kosmetiky

Během letního období trávíme hodně času venku na čerstvém vzduchu. Krásné slunečné počasí však znamená poměrně velkou zátěž pro pleť, která se musí potýkat s působením UV záření. To může být ve větší míře škodlivé. Pečlivá ochrana pokožky tak pomáhá předcházet nejenom spálení, ale také nadměrné tvorbě vrásek právě v důsledku záření. A jakou kosmetiku zvolit?

Odpovídající hodnota SPF

Při výběru kosmetiky pro letní použití se zaměřte na uváděnou hodnotu SPF. Jde o číslo, které udává sílu filtru, který bude chránit vaši pleť před složkami slunečního záření. Pro citlivou pleť se sklonem ke spálení a podráždění od slunce bývá běžnou volbou SPF 50. I pro všechny, jejichž pokožka nemá s opalováním problémy, se však pro pobyt na ostrém letním slunci doporučují přípravky alespoň s SPF 30.

Jaký přípravek zvolit

Při výběru kosmetiky pro ochranu proti slunci je důležité sledovat, pro jaký druh pokožky je určená. Klíčové je to hlavně ve chvíli, kdy máte přirozeně citlivou pleť. Dále si vyzkoušejte, jaká forma produktu pro vás bude nejlepší. K dispozici jsou klasické krémy, spreje, přípravky na olejové bázi i péče po opalování. Ochranný faktor proti slunečnímu záření mohou nabídnout i některé druhy dekorativní kosmetiky.

Kvalitní značka kosmetiky

Pro ochranu všech druhů pokožky včetně těch opravdu citlivých bude správnou volbou kvalitní kosmetika od značky La Roche-Posay. Tato francouzská značka dermokosmetiky nabídne pestrou řadu produktů vyvinutou s ohledem na poskytnutí nejlepší služby pro pleť. Kromě klasických pečujících a čisticích přípravků nechybí ani líčení, péče o vlasy a především sluneční ochrana. Mezi letní kosmetiku, která by vám neměla uniknout, patří například osvěžující sprej na obličej La Roche-Posay Anthelios s SPF 50. Uvidíte, že pleť vám tuto péči vrátí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Ochrana pleti před sluncem s pomocí kvalitní kosmetiky