Menu
WomanOnly
Sex

Orgasmus u ženy může být běh na dlouhou trať. Vytrvejte!

Redakce

Redakce

4. 10. 2013

Mýtus nebo skutečnost? Záležitost vybraných nebo chléb pro každou? Jemné vlnky nebo elektrizující výboje? Ženský orgasmus. Existuje? Jaký je? Je nezbytnou součástí sexuálního života?

Ano, správně je řeč o ženském orgasmu. Média přináší nové poznatky, se kterými se vkrádají do naší ložnice. Pod peřinu se nám dostávají informace, které mohou být užitečné či naopak. Pojďme se společně podívat na toto téma, které zajímá nejednu ženu a muže. Pojďme nahlédnout do záludností naší přírody.

Orgasmus je mýtus nebo skutečnost?

Skutečnost! Ženský orgasmus existuje! A je to jeden z dalších faktorů, čím se člověk odlišuje od zvířat. Respektive žena se svou možností dosáhnout orgasmu, odlišuje od ostatních samic. A proč? Jednoduché. Je to jakási motivace, proč souložit. Proč vyhovět prosbám muže. I pro ženu je sexuální akt příjemný. Nejedná se pouze o rozmnožovací akt, ale o součást vztahu, partnerství.

Je orgasmus nezbytnost?

Bylo by však chybou domnívat se, že ženský orgasmus je nezbytností kvalitního sexuálního života. Není tomu tak. Ženská sexualita může být velmi kvalitní, slastná a uspokojující i bez dosaženého orgasmu. Pocit vzrušení a touha jsou také velmi příjemné pocity. Orgasmus není nutností a nezbytností. Je to jedna ze součástí ženské sexuality, nikoliv však nutnost.

Proč to stále nepřichází?

Velmi často se setkávám s otázkou – Proč nemám orgasmus? Copak jsem rozbitá? Žena, která nedosahuje orgasmu, rozhodně není rozbitá. To, co nyní napíši, může znít jako rada nerada, avšak poměrně hodně důležitá je trpělivost. Nepospíchat. Nehnat se za jediným cílem, ale užívat si samotné intimní chvilky pro její samotnou existenci, bez snahy hnát se za něčím, za orgasmem.

Každá žena by v prvé řadě měla poznat své tělo. Měla by vědět, co jí je příjemné a co naopak. A tyto své objevy by měla upřímně sdělovat svému partnerovi. Protože i v sexu je důležitá komunikace. Upřímnost.

Nehoňte se za jediným cílem. Lidská sexualita je cesta. Poznávání. Proces, který je dlouhý jako samotný život. Orgasmus není náš cíl, ale jeden z mnoha příjemných prožitků, které se objevují v partnerském vztahu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Orgasmus u ženy může být běh na dlouhou trať. Vytrvejte!