Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Oslavte Den dětí s filmem. Pusťte si Madagaskar nebo Harryho Pottera

Jana Davidová

Jana Davidová

29. 5. 2014

Den dětí je jako všechny svátky jen jednou za rok a v dětských očích patří mezi ty nejoblíbenější. Dopřejte tedy v tento den svým ratolestem jen to nejlepší a podívejte se s nimi na některou z komedií či pohádek z našeho bohatého výběru.

Asterix a Obelix

Já nejsem tlustej, jen dobře vyvinutej.

Kolem roku 50 před Kristem byla celá Galie okupována Římany. Celá? Ne tak docela – jedna osada jim stále odolává díky lektvaru druida Panoramixe, který jim dává nadlidskou sílu. Naši hrdinové jsou zvyklí chránit vesnici před Caesarem, nicméně tentokrát se celá situace tak zamotá, že se bude muset Obelix (Gérard Depardieu) infiltrovat do jejich armády a zaujmout roli římského legionáře.

FOTO: Asterix a Obelix

Zdroj: H.C.E.

Slavnou komickou dvojici Asterix a Obelix z velmi oblíbených francouzských komiksů zná opravdu každý. A není se čemu divit, protože nás svými humornými dobrodružnými zážitky baví už několik desítek let. První díl komiksových sérií vyšel v roce 1959 pod názvem Asterix a Galové, podle něhož je také ztvárněný tento film.

Lví král

Nikdy není snadné postavit se tváří v tvář minulosti. Ale lepší než utéct je poučit se z ní.

Lví skála harmonicky vzkvétá pod tlapou krále Mufasy, naneštěstí ne nadlouho, protože jeho bratr Scar prahne po trůnu. Využije tak jeho syna Simbu, kterého vyláká do nebezpečí. Mufasa ho sice zachrání, bohužel sám při tom zahyne, načež Scar přesvědčí Simbu, že to on je zodpovědný za otcovu smrt.  Simba proto uteče, čímž se Scar dostane k moci. Jenže země začne chátrat a pravý král je bůhvíkde…

FOTO: Lvi kral

Zdroj: Falcon

Příběh lvího krále je jeden z nejkrásnějších  filmů z Disneyho dílny, jenž si svou animací a hudbou Hanse Zimmera získal spoustu fanoušků po celém světe. Málokdo už však ví, že film je založen na Shakespearově Hamletovi a na legendě pocházející ze staré egyptské mytologie Osiris, odkud má svou hlavní dějovou linii.

Jak dostat tatínka do polepšovny

Na to, že jsi svět prošel křížem krážem, jsi mi větší poklad do chalupy přivést nemohl.

Luboš (František Němec) a Anna (Jana Preissová) se snaží opět po osmi letech upevnit svůj vztah, a aby Luboš uvolnil napětí, chce ji vzít spolu s Vaškem (Tomáš Holý) na výlet tam, kde vyrůstal. Ovšem to nebyl zrovna nejlepší nápad, protože je zavede na místo, kde číhá skála na každém kroku, z čehož má Anna hrůzu v očích. Vašek je naopak nadšený a s novým dědou si hned padne do oka.

FOTO: Jak dostat tatinka do polepsovny

Zdroj: Bonton

Tahle pestrá rodinka vás bude zaručeně bavit každičkou sekundu tohoto filmu, a to hlavně díky Tomáši Holému, který svými dětskými rolemi proslul a není se čemu divit – řekněte sami, kolik lidí z vás dokáže rozesmát, aniž by vůbec otevřel pusu? Tento snímek je jedním z nejlepších českých rodinných filmů, jenž si nesmíte nechat ujít.

Zámek v oblacích

Být starý má jednu výhodu – prakticky nic už vás nepřekvapí.

Sophie je dědička kloboučnictví, která sice neoslní svým zevnějškem, ale má srdce ze zlata. Jednoho večera je však prokleta čarodějnicí z pustin, jež ji promění v sešlou stařenu. Její jedinou nadějí na záchranu je vyhledat pomoc u čaroděje Howla, který se svým zámkem na muřích nožkách putuje světem. Sophie se k němu připojí, čímž se pro ni odhalí tajemství  kouzelníků a její život nabere úplně jiný směr.

FOTO: Zamek v oblacich

Zdroj: H.C.E.

Říká se, že ve fantazii se meze nekladou a Hayao Miyazaki nám opět dokázal, že je to pravda. Nezáleží na tom, jaký svět stvoří, pokaždé nás svými představami dokáže zcela uchvátit. Jeho filmy totiž neobsahují jen dech beroucí animaci a hudbu, avšak především něco, co už dnes, bohužel, spousta filmů postrádá – nepředvídatelnost.

Madagaskar

Úsměv a mávat, hoši, jen úsměv a mávat!

V Central Park ZOO žije banda přátel, skládající se z lva Alexe, zebry Martyho, žirafy Melmana a hrošice Glorie. Všichni jsou se svým životem coby zvířecích celebrit spokojeni až na Martyho, kterou touží po svobodě. A jeho přání bude vyslyšeno, protože díky nečekanému zvratu jsou všichni převezeni do Afriky. Marty změnu vítá s otevřenou náručí, zbytek nemá daleko do mdlob. Oblíbí si nakonec nový život?

FOTO: Madagaskar

Zdroj: Universal

Madagaskar je jedním z dalších filmů stvořených pod vedením Dreamworks, v čele s režiséry Ericem Darnellem a Tomem McGrathem. Tentokrát v hlavní roli se zhýčkanou čtveřicí zvířat z New Yorku, kteří se snaží zadaptovat  na drsnou divočinu. Jejich pokusy o přizpůsobení se přenesli na plátna našich kin opravdu tou nejvtipnější možnou formou.

Velké putování Bolka a Lolka

Pro Bolka a Lolka slovo nemožné neexistuje a díky svému důvtipu si poradí s čímkoliv.

Anglický milionář po sobě zanechal závěť, která všechny  šokovala. Jeho dvacet tisíc liber zdědí pozůstalí pouze tehdy, nenajde-li se někdo, kdo by stejně jako on za dobu kratší než osmdesáti dnů objel zeměkouli. Cestovatele Bolka a Lolka to hned zaujme a vyráží na cestu, a naopak jeho dědic Michael je velmi rozhořčen a pošle svého sluhu Jeremiáše, aby zajistil jejich neúspěch.

FOTO: Velke putovani Bolka a Lolka

Zdroj: Urania

Pro milovníky kreslených dobrodružství Bolka a Lolka je tohle přesně to pravé ořechové, protože zde si místo krátké desetiminutové pohádky mohou jejich zábavných výprav užívat něco přes hodinu a půl. Vyprávění jejich cest a zážitků mají polské kořeny a jejich autoři jsou Wladyslaw Nehrebecki a Stanislaw Dülz.

Harry Potter a Tajemná komnata

Jste na řadě, mudlové!

Harry Potter (Daniel Radcliffe) se nemůže dočkat, až se vrátí do Bradavic, a to i přes varování skřítka Dobbyho, podle kterého se mají ve škole dít hrozné věci. A měl pravdu, poněvadž spolu s návratem přijdou problémy, s nimiž se bude muset se svými přáteli, Ronem (Rupert Grint) a Hermionou (Emma Watson), vypořádat. Tentokrát jim dělá potíže zmijozelův dědic, který ohrožuje  mudlovské studenty.

FOTO: Harry Potter a Tajemna komnata

Zdroj: Magic Box

Harry Potter a Tajemná komnata je druhým dílem osmidílného cyklu Harryho Pottera, jenž patří mezi nejpopulárnější rodinné fantasy filmy vůbec. Natočit film s převahou dětských herců, a udržet disciplínu, nebylo snadné, a tak pro ně vymysleli opravdu vynalézavý trest – každý, kdo dělal neplechu, musel vlastnoručně odepsat padesáti fanouškům.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Oslavte Den dětí s filmem. Pusťte si Madagaskar nebo Harryho Pottera