Menu
WomanOnly
Kam s dětmi za kulturou

Otevřete 13. komnatu. Zámecké prohlídky po boku pohádkových postav

Tereza Szkatulová

Tereza Szkatulová

16. 5. 2013

Krásné počasí, lákající k víkendovým výletům, je v plném proudu. Hrady a zámky jsou nedílnou součástí rodinného programu a my přinášíme pár tipů, kam vyrazit. Navštivte hrady a zámky v doprovodu duchů a strašidel, kata a bílé paní.

Projekt Otevřete 13. komnatu již druhým rokem nabízí možnost prohlídek na deseti českých hradech a zámcích v doprovodu pohádkových postav. Před první prohlídkou dítě získává pohádkový cestovní pas, každá prohlídka je pak spojena s luštěním tajenky, po jejím úspěšném vyřešení dítě získává jeden z klíčů. Při získání alespoň sedmi klíčů je pak dětem umožněno otevřít na kterémkoliv do projektu zapojeném hradu nebo zámku jeho 13. komnatu. Jedná se o prostor, který normálně není přístupný veřejnosti.

Kam vyrazit?

Mezi hrady a zámky, které jsou součástí projektu, patří hrad Grabštejn, Kost, klášter Broumov, Slezskoostravský hrad, zámek Děčín, Kačina, Kozel, zámek Karlova Koruna, Loučeň a Slatiňany. Na každém z nich bude průvodcem jiná pohádková postava, která se k historii sídla váže pověstí.

Objednejte se předem

Na prohlídky je dobré se objednat, jsou hojně navštěvovány rodinami s dětmi. Prohlídky jsou zábavné pro děti, informativní pro rodiče. V areálech je vždy k nalezení i něco na zub, a tak se výlet může protáhnout bez obav na celý den.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Otevřete 13. komnatu. Zámecké prohlídky po boku pohádkových postav