Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

Padání vlasů: Kdy je přirozené a jaké jsou jeho příčiny

Díváte se v koupelně na hřeben, který je plný vašich vlasů. Možná vám probleskne hlavou, jestli nepadají přespřílišně. Vždyť každý z nás by si přál opravdu husté vlasy, jež budou dokonale pevné, ale zároveň pružné. Padání vlasů jako takové může být přirozenou záležitostí. V některých případech to ale úplně standardní není. Na vině je hned několik faktorů. Než se na ně zaměříme podrobněji podíváme se na to, kdy představuje padání vlasů přirozený proces.

Jaká je přirozená denní ztráta vlasů?

Člověk přichází o své vlasy prakticky každým dnem. Průměrně přijdeme každý den o nějakých 100 až 150 vlasů. Nejčastěji je na vině přechod vlasů z jedné fáze do druhé v rámci cyklu růstu. Jde o přechod mezi telogenní a anagenní fází. Následně začnou růst vlasy nové v případě, že nedošlo k porušení vlasového folikulu. Ten dokáže obnovit vlas klidně i dvanáctkrát za život člověka. Padání vlasů tedy může být přirozené a dochází k jejich nahrazování.

Zdravotní aspekty nepřirozeného padání vlasů

Důvodů může být samozřejmě hned několik. Tradičně se jedná o genetické faktory. Ty prostě neovlivníme. Po svých rodičích jsme zdědili jisté geny a vlasy nám mohou padat proto. Vlasy mohou nadměrně padat i v důsledku nějaké zánětu, který v těle probíhá. Mnohdy o něm člověk ani neví. Zapomenout nelze ani na choroby štítné žlázy a stresové stavy. Užívat můžete také nevhodné léky.

Správná péče o vlasy se vyplatí

Máte špatnou životosprávu? Nedodržujete žádná pravidla spojená se zdravým životním stylem? Pokud ano, můžete si být jistí tím, že vám vlasy budou padat více, než je to běžné. Za padáním vlasů stojí také jejich nadměrné žehlení a barvení. Používáte-li levné a často nekvalitní šampony, vlasy padají více také. Pro růst vlasů jsou důležité také vitamíny a další látky.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Padání vlasů: Kdy je přirozené a jaké jsou jeho příčiny