Menu
WomanOnly
Krása

Parfém na vás nevydrží? Víme, co s tím!

Po dlouhém pátrání jste našla tu pravou vůni, jenže ji ze sebe po pár hodinách necítíte? Na vině nemusí být daný produkt, nýbrž nesprávný způsob aplikace nebo vysušená pokožka. Změnila se kvalita či výdrž parfému až časem? Pak je nejpravděpodobnější příčinou jeho špatné skladování. Pokud vás zajímá, jak prodloužit výdrž parfému, čtěte dál.

Nejprve se ujistěte, že jste zakoupila ten správný výrobek. Pojem parfém se stal synonymem například i pro toaletní vody, které jsou určené spíše pro rychlé osvěžení a voní po dobu zhruba tří hodin. Parfém obsahuje mnohem větší množství vonných složek a slibuje výdrž až deset hodin, což je ovšem vykoupeno vyšší cenou. Hledáte-li zlatou střední cestu, vsaďte na parfémované vody, které jsou příjemným kompromisem mezi cenou a délkou výdrže voní zhruba pět hodin a zároveň vás nepřijdou draho.

Jak prodloužit výdrž parfému?

A konečně se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu. Pokud jste si pořídila novou vůni a přijde vám, že na vás nevoní, zkuste dodržovat níže zmíněná doporučení. Nezáleží na tom, zda se jedná o parfém, parfémovanou vodu nebo toaletní vodu – delší výdrž lze zajistit u všech zmíněných výrobků.

Jestliže vůni vlastníte déle a s její výdrží jste nespokojena až nyní, pravděpodobně ji neuchováváte správně. Pokračujte k třetímu bodu a podívejte se, proč parfém nenechávat v koupelně.

1. Aplikujte jej na správná místa

K plnému rozvinutí vůně je potřeba teplo. Nanášejte ji proto tam, kde proudící krev zahřívá pokožku, například na zápěstí, krk, oblast za ušima, loketní jamky, spánky nebo kotníky. V každém případě se vyhněte roztírání vůně, které její výdrž naopak zkracuje. Jednoduše ji aplikujte a počkejte, než na kůži zaschne.

Parfém nebo parfémovanou vodu můžete nanést i do vlasů, v nichž se vůně rovněž drží dlouhou dobu. Stříkněte ji na kartáč a vlasy si pročešte. Přímé aplikace se raději vyvarujte – většina výrobků obsahuje alkohol, který by vlasy mohl poškodit.

2. Hydratujte!

Čím sušší kůže, tím kratší výdrž parfému. Dbejte na hydrataci pokožky celého těla a zaměřte se hlavně na místa, kam vůni obvykle nanášíte. Po krému či vazelíně sáhněte také těsně před tím, než parfém, parfémovanou vodu nebo toaletní vodu použijete. Dostatečně hydratovaná pokožka vůni lépe „uzamkne“ a zajistí tak její delší trvanlivost.

Od věci nejsou ani hydratační krémy či tělové balzámy, které se prodávají v sadě s parfémy a parfémovanými vodami. Nabízí je poměrně velké množství známých výrobců, proto je pravděpodobné, že i k vámi používané vůni lze sehnat odpovídající kosmetické produkty.

3. Skladujte ho správně

Na celkovou výdrž a kvalitu parfému má zásadní vliv to, jak jej skladujete. Parfémům nesvědčí světlo ani změny teploty a vlhkosti, proto by neměly být ponechány na poličce v koupelně. Pokud chcete, aby vaše vůně dlouho vydržela, uchovávejte ji ve tmě, chladu a suchu, ideálně zavřenou v krabičce a šuplíku. Parfémované a toaletní vody tak vydrží kolem dvou let, parfémy klidně i desítky let.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Parfém na vás nevydrží? Víme, co s tím!