Menu
WomanOnly
Krása

Peeling na obličej: Který druh je pro vaši pleť ideální?

Peeling je v současnosti velmi oblíbená kosmetická procedura, která vaší pokožce navrací pružnost a mladistvý vzhled. Který typ peelingu je však pro vaši pokožku nejideálnější?

Co je to peeling?

Peeling je proces odstraňování odumřelých buněk z povrchu pokožky. Po provedení peelingu obličeje by naše pokožka měla vypadat mladistvěji, měla by být vypnutá a na pohled svěží. Tato procedura také zároveň pomáhá v boji proti akné a černým tečkám, a dokonce sjednocuje odstín pleti.

Jak správně používat peeling. 6 kroků pro krásnou pleť

Jak funguje chemický peeling?

Tento druh peelingu je založený na aplikování směsi alfa-hydroxidových kyselin na povrch pokožky. Pokud vás zaráží, že se na pokožku aplikuje kyselina, nemáte se čeho bát. Alfa-hydroxidové kyseliny se běžně používají například do opalovacích krémů nebo pleťových vod. Navíc jsou aplikovány pouze na epidermis, tedy nejvrchnější část pokožky, kde nejsou žádná nervová zakončení.

Po peelingové proceduře vám ošetřující dermatolog aplikuje hydratační krém a vy si dokonce můžete rovnou nanést make-up. Viditelné výsledky se dostaví po čtvrtém až šestém opakování procedury chemického peelingu s frekvencí jednou týdně nebo jednou za dva týdny.

Enzymatický peeling

Tento pudrový peeling, který díky síle enzymů odstraňuje z pokožky odumřelé buňky, má tu výhodu, že skvěle funguje na všech druzích pleti. Aplikuje se přímo na pleť, nechá se působit zhruba deset minut a poté se smyje obyčejnou vlažnou vodou.

Zároveň je lehce k dostání v internetových obchodech s kosmetikou či v kamenných obchodech a jeho cena se pohybuje od tří stovek až po sedmnáct set korun.

Připravte si klasický mechanický peeling doma

Na peeling budete potřebovat: cukr nebo sůl, olivový nebo dětský olej a esenci pro lepší vůni.

Při volbě mezi cukrem a solí berte ohled především na senzitivitu vaší pokožky. Pokud trpíte na její zarudnutí, zvolte raději velmi jemný třtinový cukr, který působí na pokožku mnohem méně dráždivě než sůl.

Postup: v misce smíchejte v poměru 1:2 olej s cukrem nebo solí. Nakonec přidejte pár kapek vonné esence, která dodá celé směsi lepší aroma. Pokud se vám sůl nebo cukr po čase usadí na dně, nepanikařte. Je totiž nemožné, aby se daná směs rovnoměrně rozptýlila, proto vždy před nanášením směs ode dna promíchejte.

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Peeling na obličej: Který druh je pro vaši pleť ideální?