Menu
WomanOnly
Krása

Plastika nosu? Zajímala nás její cena!

Redakce

Redakce

27. 3. 2016

Plastika nosu pomáhá zvýšit sebevědomí jako žádná jiná úprava zevnějšku. Patří proto k nejvyhledávanějším plastickým operacím. Toužíte po plastické operaci nosu a zajímá vás její cena? Zeptali jsme se, kolik stojí plastika nosu na renomované klinice Esthé.

Plastická operace nosu neboli rinoplastika je jedním z nejčastějších, ale zároveň také technicky nejobtížnějších zákroků plastické chirurgie. Díky operaci je možné dosáhnout zmenšení nosu, může být upraven tvar hrotu nosu nebo nosní přepážky či lze zúžit širokou kostru. Plastiku nosu podstupuje v poslední době stále více lidí, kteří nejsou spokojeni s vlastním vzhledem.

Cena plastiky nosu závisí na technice operatéra

Plastika už dávno není výsadou nejbohatších. Cena operace nosu se u konkrétních jedinců liší a závisí především na tom, jakou techniku operatér zvolí. Při úpravě měkkého nosu, která se provádí bez zásahu do kostí často i v lokální anestezii, začíná na 18 200 korunách. Pokud je třeba upravit i tvrdou část nosu, kterou chirurg provede vždy v celkové anestezii, ceny se pohybují od 33 600 Kč.

Mnoho lidí zajímá, zdali lze uhradit operaci nosu ze zdravotního pojištění. To je možné pouze v případě, že rinoplastika není prováděna jen kvůli vzhledu, ale ze zdravotních důvodů. „Plastickou operaci nosu můžeme zkombinovat s plastikou nosní přepážky, která dokáže v některých případech výrazně zlepšit dýchání,“ vysvětluje Doc. MUDr. Jan Mešťák, CSc. z kliniky plastické chirurgie Esthé.

Pokud chirurg upravuje deformitu nosu po úraze se zhoršenou průchodností a ORL specialista potvrdí funkční potíže, související s úrazem, zákrok může uhradit zdravotní pojišťovna. Ta obvykle hradí rinoplastiku i v případech, kdy má pacient vrozenou deformitu, jako je např. obličejový rozštěp, a trpí problémy s dýcháním kvůli nesymetrickému postavení nosní přepážky.

Na klinice Esthé je možné podstoupit jak estetický zákrok rhinoplastiku, která se pohybuje v cenovém rozmezí od 33 tisíc do 39 tisíc korun, tak pouze samotnou operaci průchodnosti nosu. Ta v případě, když není hrazena pojišťovnou, stojí pacienta 8 až 15 tisíc korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Plastika nosu? Zajímala nás její cena!