Menu
WomanOnly
Móda a styl

Plavky pro silnější postavy. Které střihy sluší boubelkám?

Adéla Lišková

Adéla Lišková

27. 6. 2017

Některé z nás se nemohou dočkat horkého letního počasí, jiné ve snech straší fakt, že se u bazénu provalí jejich vánoční přejídání. Pokud patříte k těm, kterým se hubnutí do plavek letos moc nevyvedlo, můžete to zachránit dobrým střihem. Jak vybrat plavky pro silnější postavu?

Plavky podle postavy

V nepřeberném množství barev, vzorů, materiálů a tvarů, které plní regály obchodů je to nakupování plavek mnohdy záležitost na celý den, ovšem pokud víte, co hledáte, je pro vás velký výběr nespornou výhodou.

Jak vybrat plavky? Samozřejmě by se vám měly líbit podle vzoru a barvy. Ještě důležitější je ovšem správný střih, který podtrhne přednosti vaší postavy a zbytečně nezdůrazní nedostatky. Jaké tedy volit plavky na silnější postavu?

Plavky na silnější postavu – jednodílné plavky

Ženy, které trápí pár kilo navíc, často automaticky volí plavky v celku, tedy jednodílné plavky. Ty jsou dobrou volbou, pokud jste lidově řečeno „holka krev a mlíko“, tedy máte větší bříško, širší boky a větší prsa. Plavky v celku vám postavu hezky vytvarují a zpevní, ovšem pro výsledný efekt jsou důležité i zdánlivé detaily. Jednodílné plavky pro silnější postavu by měly mít širší ramínka a hlavně vyztuženou podprsenkovou část, nejlépe podprsenku s kosticí.

Plavky pro silnější postavu – dvoudílné plavky

Každá žena má však jinou postavu s různými přednostmi a nedostatky, tudíž plavky byste si měli vybírat zejména podle problémových partií, které chcete zakrýt. Proto plavky pro plnoštíhlé nemusí být jen jednodílné – pokud budete při výběru pečliví, můžete zvolit i odvážnější střihy.

U plavek pro plnoštíhlé však v zásadě platí, že byste měli volit spíše tmavší barvy, pokud možno jednolité, bez výrazných vzorů. Nápadný vzor je vhodný pouze pro partie, které chcete podtrhnout. „Boubelky“ by se také měly vyhýbat vodorovným pruhům a velkým puntíkům, které opticky rozšiřují.

Plavky pro plnoštíhlé – širší zadeček

Jestliže máte problém pouze s objemnější dolní části těla, tedy širší boky a zadeček, využijte optického klamu. To znamená, že spodní díl zvolíte v nenápadné, tmavé barvě, a horní naopak ve veselejší a křiklavější – v tomto případě se nemusíte bát ani nápadných vzorů.

Pokud si pořídíte podprsenku s nevyztuženými košíčky, optický klam bude ještě silnější. Spodní díl plavek naopak vybírejte pevný, tabu jsou kalhotky se šňůrkami, které se nevzhledně zařezávají. Kromě klasických kalhotek můžete vsadit i na kraťáskové nohavičky.

Plavky pro plnoštíhlé – větší bříško

Pokud vás trápí větší bříško, geniálním způsobem, jak ho u bazénu schovat, je pořídit si tzv. tankiny – plavky, jejichž horním dílem je vyztužené tílko s délkou mnohdy téměř až k dolnímu dílu. Krycí efekt lze posílit ozdobou v horní části plavek, například řasením či korálky.

Plavky pro silnější postavy – vysoké kalhotky

Širší bříško lze schovat také kalhotkami s vysokým sedem. Vyrábějí se různě vysoké kalhotky, takže si můžete vybrat podle toho, jak moc potřebujete skrývat. Tento střih kalhotek sluší také ženám se souměrnou postavou, které kromě zakrytí vystouplého břicha chtějí zvýraznit štíhlý pas. Moderní je dnes rovněž retro střih plavek, který vysoké kalhotky kombinuje s balkónovou podprsenkou.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Plavky pro silnější postavy. Které střihy sluší boubelkám?