Menu
WomanOnly
Rodina

Podle čeho vybírat dětský tábor? Ptejte se hlavně svého dítěte!

Dětský tábor – jedna z nejefektivnějších možností pro rozvoj dětské osobnosti a budoucí zážitky, na které se jen tak nezapomíná. Jaký tábor je ten pravý?

Jak vybírat dětský tábor

V první řadě je při výběru správného tábora důležité zohlednit osobnost vašeho dítěte a také jeho možnosti. Berte v úvahu hlavně to, zda je vaše dítě dostatečně emočně nezávislé a nebude bez vaší přítomnosti na táboře trpět.

Dále vybírejte podle zájmů a koníčků vaší ratolesti a promyslete si, jak dlouhý tábor bude pro vaše dítě nejlepší. Rozhodně s ním o tom komunikujte a ujistěte se, že dítě ví, do čeho jde. Pro dítě by bylo také snazší poslat ho na tábor se sourozencem nebo kamarádem.

Co při výběru táboru zohledňovat

Dále je nezbytné si zjistit pár důležitých faktů, jako například reference na pořadatele tábora a jak dlouho tábor funguje. Nebylo by od věci se podrobněji seznámit s programem a typem her, které budou pro děti připraveny.

V neposlední řadě berte v úvahu i stravovací zvyklosti vašeho dítěte. Pokud má vaše dítě s jídlem problémy, bylo by dobré tuto záležitost konzultovat s některým z vedoucích. 14 dní je přeci jen dlouhá doba.

Dále je důležité si zjistit, zda je na táboře kvalifikovaný zdravotník a zda mají i vedoucí odpovídající vzdělání.

Druhy dětských táborů

Existují desítky druhů táborů. Vybírat můžete například z táborů, které mají celotáborovou hru, z táborů s různým zaměřením, ať už sportovním nebo uměleckým, dále existují tábory zaměřené na pobyt v přírodě a turistiku. Zahraniční tábory jsou výborným zpestřením a možností, jak se naučit cizí jazyk. Dále můžeme dítě poslat na tábor u moře, koňský tábor, tábor se zvířaty nebo vodácký tábor.

Pro menší děti jsou nejlepší příměstské tábory, kdy se děti chodí vyspat domů. Dále existují tábory, které jsou přizpůsobené různým druhům zdravotních omezení. Například tábory pro děti s bezlepkovou dietou nebo cukrovkou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Podle čeho vybírat dětský tábor? Ptejte se hlavně svého dítěte!