Menu
WomanOnly
Krása

Pomocníci pro zdravou a krásnou pleť

Redakce

Redakce

1. 7. 2023

Každá pleť, bez ohledu na její typ, potřebuje určitou péči a pozornost, aby zůstala zdravá a krásná na pohled. Existuje nespočet produktů a doplňků, které slibují právě tohle. Ale které z nich poskytnout pleti vše, co potřebuje pro optimální výživu a hydrataci, a stojí za to je zařadit do procesu péče o pleť? Pojďme se podívat na některé z těch nejlepších pomocníků pro zdravou a krásnou pleť.

Čisticí kartáček na pleť

Jedním z klíčových kroků v péči o pleť je její pravidelné a důkladné čištění. To odstraní nečistoty, které se na pleti během dne nahromadí, a také odumřelé buňky, zpomalující regenerační procesy pleti. Pro tento účel je velmi užitečným pomocníkem čisticí kartáček na pleť.

Čisticí kartáček na pleť využívá měkké štětinky, které jemně, ale efektivně masírují pokožku a odstraňují z ní nečistoty. Díky tomu dokáže hloubkově vyčistit póry a přitom nezanechá pleť podrážděnou. Používání čisticího kartáčku na pleť několikrát týdně vede k hladší, jasnější a zdravější pleti.

Tip: Přečtěte si, jak vybrat čisticí kartáček na pleť, aby se vám s ním dobře pracovalo a dělal přesně to, co dělat má, jak nejlépe to jde.

Kolagen

Kolagen je protein, který se přirozeně vyskytuje v pokožce a má zásadní význam pro její pružnost a pevnost. S věkem se produkce kolagenu v těle snižuje, což vede ke ztrátě pružnosti a objevení prvních vrásek.

Doplnění kolagenu pro zdravou pleť ve formě potravinových doplňků nebo kosmetických přípravků pomůže zpomalit proces tvorby vrásek a podpoří zdraví a vzhled pleti. Kolagenové produkty, ať už pro vnitřní, nebo vnější použití, pomohou pleť hydratovat, zlepšit její elasticitu a snížit viditelnost jemných linek a vrásek. Aby byl efekt těchto produktů co největší, vybírejte si výrobky s vysoce kvalitním čistým kolagenem.

Pleťová séra a oleje

Pleťová séra a oleje jsou koncentrované produkty plné účinných látek, které by měly být součástí každého komplexního programu péče o pleť. Tyto produkty často cílí na širokou škálu kožních problémů, od suchosti a citlivosti pleti přes nerovnoměrný tón pleti až po akné a tvorbu vrásek.

Séra se obvykle rychleji vstřebávají než oleje, zatímco oleje jsou bohatší na hydratační a vyživující ingredience, které zanechávají pokožku maximálně hebkou a vyživenou. Ať už však zvolíte kterýkoliv typ produktu, hledejte produkty plné antioxidantů, vitamínů a dalších účinných látek prospěšných pro zdraví pleti.

Hydratační krém

Bez ohledu na to, jaký máte typ pleti, by mělo být nedílnou součástí vaší denní i noční rutiny při péči o pleť používání hydratačního krému. Hydratační krémy dodávají pleti nejen potřebnou vlhkost, aby byla pružná, ale také mohou plnit ochrannou funkci tím, že vytvoří bariéru mezi pletí a vnějším prostředím.

Hydratační krém si vyberte podle typu pleti – pokud máte suchou pleť, hledejte více hydratující krémy, zatímco pokud je vaše pleť mastná nebo smíšená, lepší volbou pro vás bude lehčí, rychle se vstřebávající krém.

Ochrana před sluncem

Jedním z největších nepřátel pleti je sluneční, konkrétně UV záření. I když nám slunce dodává nezbytný vitamín D, jeho UV záření může způsobit poškození pleti, včetně předčasného stárnutí, nebo dokonce rakoviny kůže. Proto byste měli zejména v letních měsících mít vždy po ruce kvalitní opalovací krém či olej s vysokým SPF. Používejte přípravky s ochranným faktorem nejméně hodnoty 30 a v nejvíce kritickém období vyhledávejte stín, chraňte si kůži oblečením a noste pokrývku hlavu, jako je kšiltovka nebo klobouk.

Pitný režim a zdravá strava

Udržovat pokožku hydratovanou, pružnou a zdravou pomáhá rovněž dostatečný příjem tekutin. Doporučený denní příjem tekutin se liší podle mnoha faktorů, včetně pohlaví, věku, tělesné hmotnosti a fyzické aktivity, ale obecně byste se měli snažit pít alespoň 2 litry vody denně.

Také strava má obrovský vliv na zdraví a vzhled pleti. Ze zdravé stravy totiž tělo může získávat dostatek vitamínů, minerálních látek a jiných živin, které jsou důležité nejen pro pleť. Do jídelníčku rozhodně zařaďte dostatečné množství ovoce a zeleniny – tyto potraviny jsou bohaté na antioxidanty, které chrání pleť před volnými radikály. Podpořit hydrataci pleti pomohou zdravé tuky z ořechů, semen, olejů, avokáda nebo ryb.

Tip: K nejčastějším problémům s pletí jednoznačně patří akné. Když však budete dodržovat tipy pro každodenní péči o aknózní pleť, můžete výskyt této nevzhledné ozdobu pleti potlačit, nebo se akné dokonce úplně zbavit.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Pomocníci pro zdravou a krásnou pleť