×
WomanOnly

Poradíme, jak si udělat dredy a jak se o ně následně starat

Dredy jsou stále velice populární. Někdo se svěří do rukou odborníka, jiný si je udělá sám. Jak na ně? Zde najdete rady a triky!

reggae-dredy

Jistota nade vše

Než se rozhodnete pro tento druh účesu, pořádně se zamyslete, zda-li jsou dredy skutečně právě pro vás. Jste připraveni na nechápavé pohledy kolemjdoucích? Na úšklebky, kterými chtějí dát najevo, že dredy jsou nečisté? A jste ochotni věnovat účesu takovou péči, abyste zajistili jeho vitalitu a čistotu? Pakliže jste si odpověděli na tyto otázky ano, hurá na dredy!

Časová náročnost

Pokud nechcete vyhazovat peníze za odborné vytvoření dredů, zkuste to sami! Ať už u kadeřníka nebo doma, zabere vytvoření dredů poměrně dlouhý čas. Proto si na tuto proceduru vyčleňte přibližně osm hodin, ať se nedostanete do časové tísně.

Podmínkou pro vytvoření dredů je minimální délka vlasů deset centimetrů. Jestliže jí nedosahujete, ještě pár týdnů počkejte nebo si nechejte vlasy prodloužit. Výsledné dredy budou zhruba o jednu třetinu kratší než původní délka vlasů. Délka dredů je také závislá na kvalitě vlasů, která se může u zničených vlasů zkrátit až o polovinu.

Udělej si sám

Jak tedy na to? Oddělíte si pramen vlasů, jeho hustotu zvolíte podle toho, zda chcete tenčí nebo tlustší dred. Tento pramen rozdělíte na další dva prameny ostrým cuknutím od sebe. Stejný pramen rozdělíte na jiné dva prameny a opět probíhá jejich rázný tah od sebe. Tímto způsobem pokračujte až do konce pramene. Díky ostrým pohybům dochází k postupnému zacuchání vlasů.

Ideální je ke tvorbě dredů přizvat zručného pomocníka, který vám pomůže v oblastech, kde jen stěží dosáhnete. Jakmile si zacucháte celý pramen, jsou na řadě konce. Můžete je nechat neukončené. Zacucháte je, pokud to jen půjde a zbytek konečků necháte vyčuhovat. V tomto případě ale dochází k mírnému rozplétání.

Druhou variantou je dred ukončit do kulata. Vytvoříte ji, když vyčuhující konce vlasů protáhnete zpět do zacuchaného pramene. Výsledný dred se sice více zkrátí, ale zabráníte jeho rozplétání.

Péče o dredy

Ideální je si dredy měsíc od vytvoření nemýt. K jejich péči se používá šampon bez kondicionéru. V zimních měsících musíte počítat s delším usycháním. Dredy často doprovází suchá pokožka hlavy, která šupinatí. Abyste tomuto zabránili, je nutno pokožku promazávat olejíčky.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*