Menu
WomanOnly
Krása

Poradíme vám při koupi epilátoru, jaké jsou jeho výhody a nevýhody?

Už vás nebaví si obden holit nohy klasickou žiletkou, kterou stejně nikdy nedosáhnete dokonale hladkých nohou? Pak je pro vás jasnou volbou koupě elektrického epilátoru. Pokud ale přece jenom trochu váháte, přinášíme pro vás přehled výhod a nevýhod, které elektrický epilátor přináší. Poté se vám bude dozajista rozhodovat o něco snáze.

PRO – S epilátorem ušetříte

Koupě epilátoru je samozřejmě větší jednorázová investice, která se vám však velmi rychle vrátí. Epilátor totiž vydrží v průměru šest let!  Takže i když je nutná počáteční investice, epilace nevyžaduje žádné další náklady na výměnu břitů či krémů na holení a epilátor se tak stává velmi ekonomický. 

PROTI – Epilace intimních partií jen pro odvážné

Jednou z hlavních nevýhod epilace je bolestivost. Epilátor totiž chloupky vytrhává i kořínky za pomoci množství malých pinzet. Odvážným činem se tak stává i epilace podpaží, natož intimních partií. Pokud ale patříte k ženám, které mají vysoký práh bolesti, nebo jsou schopny pro krásu udělat téměř cokoli, nemáte se vůbec čeho bát.

PRO – Polo trvalé odstranění chloupků

Protože epilace odstraňuje chloupky přímo od kořínků, chloupky začnou dorůstat až za 3-4 týdny. Hlavním bonusem je to, že výsledek je ve skutečnosti polo trvalý. Studie ukazují, že spotřebitelé, kteří používají epilátor několik let, pozorují, že dorůstání chloupků se časem zmenšuje, protože počet dorůstání kořínků je omezen. Tyto studie zjistily i to, že při dlouhodobém používání epilátoru se časem zmenšuje tloušťka chloupků.

PROTI – Chloupky musí být delší

Hlavní nevýhodou elektrického epilátoru je to, že chloupky musí být dostatečně dlouhé, aby je pinzetky epilátoru mohly uchopit. Po nějaký čas se tedy musíte smířit s tím, že chodíte po světě s chloupky, které byste žiletkou už dávno oholila. Je ale pouze na vás, jestli se s tímto faktem smíříte a i tak budete chodit sebevědomě po světě, nebo se s tím nesmíříte a dříve nebo později sáhnete po žiletce.

PRO – Pohodlí

Při holení klasickou žiletkou musíte používat krémy, pěny, či gely na holení. Při voskové epilaci vám na pokožce zbývají kousky vosku. Epilátor však nevyžaduje používání takových přípravků a stává se tak velmi praktickým. Dalším praktickým faktem je, že epilátor nemusíte používat pouze v koupelně, a tak se v holčičích domácnostech nebudou v koupeně tvořit fronty.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Poradíme vám při koupi epilátoru, jaké jsou jeho výhody a nevýhody?