Menu
WomanOnly
Hubnutí

Port de bras a Fit balet vás zbaví nadbytečných kil

Redakce

Redakce

21. 4. 2014

Stále si slibujete, že dostojíte svým předsevzetím a začnete se pravidelně hýbat, ale při představě nacpané posilovny, kde na vás každý kouká, zvedáte oči v sloup? A než se vrtět na zumbě nebo hopsat na aerobiku, to si radši odpustíte těch pár kil navíc, které jste se rozhodla shodit?

Nemusíte nutně házet svoje odhodlání za hlavu a ani se nemusíte nutit do ničeho, co se vám příčí, stačí si jen najít cvičení, které vám sedne na míru a bude vás bavit. Dnes už toto není žádný problém. S nárůstem poptávky po stále nových a zábavných formách cvičení se nabídka rozrostla do velkých rozměrů tak, že si může vybrat každý, co mu nejlépe sedí a při čem se cítí dobře.

Pokud vás opravdu nebaví uhopsané hodiny aerobicu a ze stepů vás bolí kolena, můžete zkusit něco úplně jiného.

Port de bras kombinuje moderní tanec a balet

Jedním z nejnovějších aerobních cvičení je Port de bras. Jedná se o cvičební styl vycházející z moderního tance a baletu. Cvičení se zakládá na principech posturálního a balančního tréninku. Zaměřuje se tedy zejména na zpevnění středu kóru, tedy vnitřních svalů těla, které se významným způsobem podílí na jeho správném držení.

Toto cvičení je vhodné i pro ty z vás, které trpí na časté bolesti zad. Port de bras posílí svaly, které drží  tělo ve správné a zdravé pozici. Naučí vás, jak se narovnat a nehrbit. Postupem času si na toto držení svaly tolik zvyknout, že budete automaticky stát vzpřímeně.

Jak už bylo zmíněno port de bras vychází z baletu. Některá fitness centra nabízí variantu fit balet, který cvičení staví na stejné bázi. Je to v podstatě to samé, ale zde je ještě větší důraz na baletní techniky.

Ze začátku vám možná cvičení bude připadat, jakože se u toho ani nedá zapotit, ale věřte, že je tomu naopak. Po první lekci vás asi budou hodně bolet ruce, protože většina cviků, lépe řečeno figur, je provázeno ladnými pohyby rukou.

Zkusit to může i člověk tancem nepolíbený

Port de bras je i skvělá relaxace. K cvičení vždy hraje klidná hudba, která vás celkově uvolní.

Dejte port de bras či fit baletu šanci a uvidíte, že vás minimálně zaujme. Můžete se podívat i na video, abyste věděly, do čeho jdete. Rozhodně se nebojte zkusit tuto novou fitness formu, i když nemáte s tancem žádné zkušenosti, cvičení je vždy postaveno tak, aby ho zvládl každý. Kdo nic nezkusí, nic neztratí. V tomto případě neztratí ani přebytečná kila.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Port de bras a Fit balet vás zbaví nadbytečných kil