Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Postihla vás jarní únava? Víme, jaká léčba pomůže

Je to tak. Jaro je tady. Ovšem na spoustu lidí také v tomto přechodném období přichází únava, malátnost, skleslá nálada i nemoci. Je to nepochopitelné. Vždyť přece přišlo slunce, svěží vzduch a dny jsou stále delší na úkor nocí.

Ale zároveň to může být přirozený jev. Naše tělo je po zimě unavené, vyčerpané nedostatkem vitamínů a čerstvých potravin z přírody. A tak nám podobnými projevy dává najevo, pozor! něco je v nepořádku. Zkuste mu pomoci, aby se z té zimní letargie rychle vzpamatovalo.

Doplňte vitamíny

Zkuste doplnit vitamíny, které nám přes zimu chyběly. Vitamín C a B4 – kyselinu listovou dodáte tělu čerstvými zelenými natěmi a bylinkami. Můžete vyrazit do přírody, pokud s sebou máte kamaráda botanika a nasbírat si květy sedmikrásek, mladé listy pampelišek či dalších jarních rostlinek.

A můžete si také vypěstovat svoji zahrádku na okenním parapetu nebo na balkóně. Čerstvý chléb s máslem a pažitkou či řeřichou jistě ocení i vaše děti. Pěstování je jednoduché a určitě je bude spolu s vámi bavit.

Pitné kúry

Pitných kúr je nespočet. Od směsí bylinných čajů, přes ovocné či zeleninové šťávy. Dobré je zhodnotit svůj zdravotní stav a případně se poradit se svým lékařem o  vhodnosti takové kúry.

Vyzkoušet můžete např. pití vymačkané šťávy z čerstvého grepu (3x denně jeden šálek po dobu nejméně čtyř týdnů). Zaručeně vám dodá chybějící vitamín C.

Detoxikační medová masáž

Pro období jara je typická detoxikace – očista organizmu. Tělo je vnímavější než v jiných ročních obdobích zbavovat se nepotřebných a toxických látek, které se usazují v organizmu. Tato očista může souviset s projevy ekzémů, alergických reakcí, senných rým apod.

Zkuste tělu pomoci např. medovou masáží, která má detoxikační účinky a navíc příjemně osvěží tělo i mysl.

Čistící strava

Určitě jste si všimli, že máte po zimě chuť na jiné potraviny, než po dobu zimního období. Vaše tělo si přirozeně říká, co potřebuje, aby mu bylo lépe (alespoň by to tak mělo fungovat).  A tak se zaměřte především na čerstvé jarní potraviny (ředkvičky, salát, špenát…), zásadotvorné potraviny (např. jáhly, kroupy), které pomohou vaše tělo rychleji očistit a uleví vám i od jarní únavy.

Pobyt na čerstvém vzduchu

Pobyt na čerstvém vzduchu ocení především vaše mysl. Slunce vám dodá lepší náladu i tolik potřebný vitamín D, kterého bylo se zimním sluncem pomálu. Pohybem na čerstvém vzduchu se rozproudí a okysličí vaše krev a tělo má zase víc prostředků, jak se zbavovat toxinů a bojovat s jarní únavou.

Tak směle do toho. A je jedno, jestli se vydáte na projížďku do lesa nebo vyběhnete na zahrádku okopat česnek.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Postihla vás jarní únava? Víme, jaká léčba pomůže