Menu
WomanOnly
Domácnost

Postup, jak správně přišít knoflík. Už vás nic nepřekvapí

Redakce

Redakce

20. 2. 2017

Spěcháme do práce, za kamarádkou nešikovně se zachytíme a knoflík na oblíbené blůze je ty tam. Nebo také děti chodí neustále s knoflíkem v ruce, že to zase samo upadlo?

Jak tedy správně přišít knoflík, aby nám ta potvora hned znovu neupadla?

Záleží to na druhu knoflíku, máme knoflíky dvoudírkové, čtyřdírkové ,tunelkové a  ouškové.

Připravte si správné pomůcky

Důležité je najít správnou barvu nitě, abychom se vyvarovaly případnému odlišení barev, že by potom knoflík bil do očí. Když máte správnou barvu nitě, vybereme správnou šířku jehly, záleží na velikosti dírek na knoflíku, a na vás jaká jehla vám bude vyhovovat.

Dbejte na bezpečnost

Pokud máte vše připraveno, můžete se pustit do samotného přišívání knoflíku. Doporučuji při každém šití použít tzv. náprstek, abyste se vyvarovaly případnému píchnutí do prstu. Tento šikovný vynález vás ochrání a nemusíte při každém provléknutí jehly látkou křičet- au.

Přišívání knoflíku: Odkud kam?

V místě, kde chceme knoflík přišít, vedeme jehlu z rubové strany oblečení a materiálem provlíkneme jehlu s nití. Jednu dírku knoflíku, nasadíme na jehlu a přitáhneme k oblečení. Jehlu pak vedeme druhou dírkou z lícové strany k rubové.

Uzlík

Pokud máme knoflík správně přišitý a vše drží jak má, musíme ho uchytit, aby nám hned nespadl, můžeme jednoduše vytvořit uzlík a to tak, že si na rubové straně oděvu z nitě uděláme očko, kterým provlíkneme niť. Takto pokračujeme, dokud uzlík není dostatečně velký, že se neprovlíkne tkaninou.

Existují také různé druhy přišívání knoflíků. Samozřejmě pouze u těch čtyřdírkových, u tunelkových a dvoudírkových knoflíků bychom asi žádné zázraky nevytvořily.

Jak postupovat u čtyřdírkového knoflíku

Čtyřdírkový knoflík, můžeme přišít třemi způsoby a to, vodorovně, svisle nebo křížem, záleží na tom, co se vám líbí a jak vám to vyhovuje, křížový způsob přišití knoflíku je nejefektivnější  a nejvíce drží, ale samozřejmě ne každé z nás se líbí.

Vynález jménem TIC

Pokud však, nejste zručnou švadlenkou, nebo po ruce zrovna nemáte jehlu a nit. Naši švédští kolegové přišli na trh s revoluční novinkou, jak už knoflíky nikdy přišívat nemusíte. Vynález se jmenuje TIC.

Je to nástroj, který upevní váš knoflík elegantně, rychle a natrvalo. Jak na to? Dvěma ostrými hroty propíchnete látku, nasadíte na ně upadlý knoflík a přiklopte druhou částí se dvěma dutými hroty. Pak stačí už jen podržet knoflík jednou rukou a druhou část kde má TIC kloub, a párkrát pootočit dopředu a dozadu, dokud se neodlomí.

Je to chytrá skladná věcička, která vám usnadní práci, a také ji vždy můžete mít u sebe, kdybyste někdy musela řešit problém s upadlým knoflíkem například v práci nebo na cestách.

Ohodnoťte tento článek:
4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Postup, jak správně přišít knoflík. Už vás nic nepřekvapí