Menu
WomanOnly
Krása

Postup, jak zamaskovat jizvu

Redakce

Redakce

5. 3. 2014

Trápí vás na obličeji drobné jizvičky, o kterých si myslíte, že nejdou zakrýt? Poradíme vám, jak na tyto neduhy vyzrát!

Jizva nebo jizvička

Snad každému se někdy na pleti vytvořil pupínek, ale bohužel někomu zůstal suvenýr v podobě malinké jizvičky. Jiným případem se stejným výsledkem jsou neštovice, těžko malému dítěti vysvětlíte, jaké následky seškrábnutí puchýřku zanechá.

Jizvičky mohou být vystouplé, zapadlé nebo v úrovni okolní kůže. Na každý typ jizvičky zabírá jiný způsob zamaskování. Jakmile dostanete správný grif do ruky, jizvičky si nikdo ani nepovšimne.

Zamaskování jizvičky make-upem

Všeobecně platí, čím více je jizvička matnější, tím je méně vidět. Proto je pudr základ. Jizvu je potřeba barevně sjednotit s okolní pletí a zároveň zmatnit. Nejdříve na pleť naneste podkladový krém, jenž je základem pro každé líčení.

Následně použijte korektor. Pro běžné líčení postačí tři barevné odstíny. Zelený korektor použijte na barevně odlišné jizvičky, zejména na zčervenalé. Tělový odstín je vhodný pro jizvičky, které jsou barevně sjednocené s okolní pletí. A posledním pomocníkem je žlutý korektor, ten se hodí na jizvičky zbarvené do fialova.

Po důkladné korekci jizviček stačí použít jemnou vrstvu make-upu a pudru. Místa s jizvičkami zapudrujte spíše transparentním odstínem, pleť tak zůstane barevně sjednocená i v případě vystouplých jizev.

Potlačení jizev

Pokud se vám nechce každý den jizvu zakrývat make-upem, využijte moderních metod k eliminaci jizev. Využít můžete chemický peeling, kterým odstraníte vrchní část pokožky. Pleť je poté daleko hladší a drobné jizvičky zmizí.

Dermabraze zajistí obdobný výsledek, jen způsob použití se odlišuje. Při této proceduře dochází k odstraňování horních vrstev pokožky mechanicky, nikoliv chemicky. Rozšířeným prostředkem k odstranění jizev je laser, ten pracuje na více principech podle typu jizvičky. Po využití laseru dojde k zesvětlení a zjemnění jizvičky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Postup, jak zamaskovat jizvu