Menu
WomanOnly
Zdravá výživa a stravování

Potraviny, co léčí ucpané cévy. Namíchejte si zázračný nápoj

Adéla Lišková

Adéla Lišková

20. 3. 2017

Ucpané cévy jsou častým problémem zejména starších lidí, které pak trápí hlavně nepříjemné bolesti nohou. Přinášíme vám bezvadný recept, jak se nimi vypořádat.

3 zázraky přírody

Proti ucpaným cévám lze bojovat třemi potravinami, o jejichž všestranně blahodárných účincích jste nemohli neslyšet. Jedná se o česnek, zázvor a citron.

Zázračný nápoj

Podle starého germánského receptu z nich namícháte nápoj, který je nejen účinnou prevencí a léčbou ucpaných cév a artérie, ale lečí také rýmu, posiluje imunitu, reguluje zvýšenou úroveň tuků v krvi a pročišťuje játra. Navíc zneškodňuje volné radikály, takže chrání vaše srdce a krevní oběh.

Jak na to

Budete potřebovat 4 větší hlávky česneku, 4 celé citrony, 1 menší kořen zázvoru a 2 litry vody. Citrony nakrájejte na kousky (včetně kůry), stejně tak zázvor a s česnekem na stroužky vše rozmixujte v mixeru.

Směs poté dejte do hrnce, přilejte 2 litry vody a vše za neustálého míchání zahřívejte těsně k bodu varu. Než však začne směs vařit, sundejte si ze sporáku a nechte vychladnout. Poté ji sceďte přes středně velké síto a nalijte do skleněné láhve.

Jak konzumovat

Nápoj je nutné uchovávat v ledničce. Každý den vypijte 1 sklenici alespoň 2 hodiny před jídlem. Před konzumací lahev vždy protřepejte, aby se ze dna uvolnily usazeniny.

Ohodnoťte tento článek:
3,6
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Potraviny, co léčí ucpané cévy. Namíchejte si zázračný nápoj