Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Používat zubní nit by měla být samozřejmost pro celou rodinu

Redakce

Redakce

10. 5. 2014

Na používání zubní nitě bohužel většinou nejsme odmala navyklé, o to nutnější je právě proto začít alespoň teď. Poradíme vám, jak na to, neboť správná technika čištění je pro účinnost a efektivnost dentální nitě nezbytná.

Používat zubní niť je velmi důležité. Neboť pouze s ní se dostane do prostor, které jsou pro široký zubní kartáček příliš úzké. Právě zde ale často začínají periodontální onemocnění. Pro odstranění zubního plaku na těžko dostupných místech je tak dentální niť nezbytná.

Jak na to

Před použitím zubní nitě si řádně umyjte ruce, neboť si budete vkládat prsty do úst. Následně oddělte od zbytku kousek zubní nitě, dlouhý asi 40 centimetrů. Oba konce nitě omotejte okolo prostředníčků levé ruky. Napnutý úsek nitě zhruba o délce 3 cm pak vložte do úst do mezery mezi dvěma spodními zuby.

Dentální niť následně posunujte mezi zuby nahoru a dolů, dejte však pozor, aby se niť nepřetrhla. Obtočte ji kolem zubu a posunujte ji proti povrchu zubu a pod linii dásně. Jak se budete posouvat od jednoho zubu k druhému, tak vždy nezapomínejte odvinout nový kus nitě, stejně jako vyčistit zadní stranu každého zubu. Velmi důležité je netlačit mezizubní niť do dásní, aby nedošlo k jejich poranění.

Hygienická pro celou rodinu

Jakou dentální niť si vyberete, je čistě na vás. V současné době je na trhu k dostání mnoho druhů, zaměřte se spíše na ty, které více vydrží a nepřetrhnou se při sebemenším tlaku. Na rozdíl od kartáčku může celá rodina používat jednu zubní niť, neboť si z ní vždy odtrhnete jen kousek, a tak je její použití hygienické i pro více členů rodiny. A jak si na pravidelné čištění co nejrychleji zvyknout? Z počátku ji vozte všude s sebou, do školy i do práce v kabelce, v koupelně ji pak umístěte na dobře viditelné místo. Zdravé a krásné zuby může mít s pomocí dentální nitě opravdu úplně každý!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Používat zubní nit by měla být samozřejmost pro celou rodinu