Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Pracujete v klimatizovaném prostoru? 7 rad, na co dávat pozor

Klimatizace čistí vzduch a zachraňuje nás, když je venku na padnutí. Zjistěte, jak vytěžit z výhod moderních jednotek co nejvíc.

1.  Dodržujte teplotní rozdíl

Odolejte pokušení nastavit na panelu podzimní teploty. Rozdíl mezi vnitřní a venkovní teplotou by neměl přesáhnout 6 stupňů. Rychlý přechod z chladu do horka tělu nesvědčí. Zbytečně oslabuje imunitní systém, způsobuje bolesti hlavy nebo dokonce pocity na zvracení. Pokud je venku 28 °C, uvnitř nastavte maximálně 22 °C.

2.  Neseďte v bezprostřední blízkosti klimatizace

Hrozí bolesti svalů, kloubů a další zbytečné problémy. Posaďte se proto co nejdále od přístroje. Skvělé řešení do malých prostorů nabízí klimatizace Samsung Wind-Free™. Jde o první jednotku zcela bez průvanu. Ideální řešení i do pokojíčku malých dětí nebo citlivých osob.

3.   Myslete na pitný režim

Nečekejte, až se dostaví pocit žízně. V příjemně vychlazeném prostoru totiž tělo dehydrataci nepociťuje a ozve se, až když už bývá pozdě. Mějte na stole neustále plnou sklenici vody. Vyhnete se bolestem hlavy a dalším zdravotním potížím.

4.  Hydratujte oči i pokožku

Při dlouhodobém pobytu v klimatizovaném prostoru hrozí vysychání sliznic a pálení či slzení očí. Nejvíce trpí lidé, kteří nosí kontaktní čočky. Mějte po ruce kapky do očí a čas od času zvedněte zrak od počítače a proveďte rychlé cvičení – stačí párkrát zamrkat a „protočit panenky“. Trpí i citlivá pokožka. Mažte ji kvalitním hydratačním krémem klidně několikrát denně.

5.  Noste správné oblečení

Vyrazila jste do práce v lehkých šatech a sandálech, ale v kanceláři je klimatizace nastavená jen na 20 °C? Koledujete si minimálně o nachlazení. Přes záda si přehoďte sako nebo svetřík a pro všechny případy mějte připravené i ponožky a uzavřené boty na přezutí.

6.  Nevětrejte se zapnutou klimatizací

Jednotka vzduch nejen chladí, ale také čistí od prachu, alergenů a dalších škodlivin. Když zároveň otevřete okno, dostává se dovnitř nejen teplo, ale také prach a další nečistoty z ulice. Ty pak víří vzduchem. Filtry je odstraní, ale chvíli to trvá.

7.  Nezapomínejte na servis

Správně nastavená a pravidelně čištěná klimatizace osvěžuje vzduch a má pozitivní vliv na zdraví. Pokud však servis klimatizace zanedbáváte, stává se z dobrého sluhy zlý pán. Prach, roztoči, plísně a bakterie víří vzduchem a pokoušejí náš imunitní systém.

Přejeme příjemné léto s vedry maximálně u bazénu.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Pracujete v klimatizovaném prostoru? 7 rad, na co dávat pozor