Menu
WomanOnly
Esoterika

Předtucha ve snu. Hodit ji za hlavu, nebo žít ve strachu, že se něco stane?

Taťána Kročková

Taťána Kročková

18. 10. 2019

Zdál se vám někdy sen, který ve vás po ranním probuzení zanechal nepříjemnou pachuť? Říkáte si, že to třeba nebyla jen obyčejná noční můra, ale předzvěst budoucích událostí? Cítíte strach? Je načase zamyslet se nad poselstvím vašeho snu a zbytečně se netrápit! Jak rozpoznat předtuchu, a kdy se nám zdají jen slátaniny z předchozího dne?

Jak poznat předtuchu?

Rozpoznat skutečnou předtuchu od snu, který nás jen zbytečně vystraší, opravdu není jednoduché. Možná si říkáte, jaký to má vlastně význam? Proč se nám zdá ve snu nějaká bolestná událost nebo katastrofa předem, když se jí třeba těžko dokážeme vyhnout? Odpověď je velice jednoduchá. Pokud jsme natolik citliví, že dokážeme zaregistrovat jisté události předem v našich snech, svůj smysl to má vždy. Minimálně ten, že můžeme někoho varovat, nebo se na tyto skutečnosti dobře připravit a lépe se tak s nimi smířit.

Pokud se vám zdálo něco, co vás po probuzení nenechalo v klidu, zkuste si všimnout následujících znaků, které jsou pro předtuchy typické:

  • sen se vám nezdál poprvé, ale opakovaně, někdy i s lehce pozměněným dějem
  • dříve v minulosti se vám již stalo, že se vám sen za nějakou dobu přesně naplnil
  • sen si pamatujete velmi podrobně, byl živý a zanechal ve vás hluboké emoce
  • ve snu se mohou vyskytovat zajímavé symboly nebo archetypy
  • sen přišel jako blesk z čistého nebe a netýká se momentálního období, které prožíváte
  • den před snem jste nebyli výrazně ve stresu, nesledovali horory ani drastické filmy, nedozvěděli jste se závažné zprávy, nepili alkohol ani neužívali návykové látky

Symbolika ve snech mluví svým jazykem

Předzvěst budoucích událostí se často ukazuje ve snech citlivějším lidem, kteří mají zvláštní schopnost tyto vjemy zachycovat. Ale není to vždy pravidlem. Skutečně může přijít jako blesk z čistého nebe, a to u člověka, který by to rozhodně nečekal, a není zvyklý věnovat pozornost svým snům. Události, které se opravdu v budoucnosti stanou, mnohdy rozeznáváme až zpětně. Tehdy nám plně dochází význam předchozích snů, kterým jsme prozatím moc nerozuměli, anebo které jsme zapomněli. Zdá se, že osvobozující je na ošklivý sen zapomenout, abychom se netrápili a nežili ve strachu a stresu, že se něco stane.

Skutečné předtuchy mají několik společných znaků, podle kterých můžeme rozpoznat, že se skutečně jedná o varování. Většinou nevidíme děj přesně tak, jak se v budoucnu stane, i když v některých případech se to takto u vysoce citlivých jedinců děje. Děj se nám totiž nejčastěji ukazuje v symbolech, a to přesně takových, kterým sami rozumíme. Pokud nedojde k pochopení snu, bude se zdát zaručeně znovu. Třeba i s pozměněným dějem a trochu jinou symbolikou tak, aby snící dobře porozuměl tomu, co mu má být sděleno.

Varování před osudovými chybami

Tento druh snů nás právě může varovat před špatným rozhodnutím, nebezpečnou situací nebo třeba vážnou nemocí či nehodou. Často nejde jen o nás, ale i o naše blízké. Někdy se také lidem zdá o globálních katastrofách nebo událostech na druhé straně zeměkoule. Není náhodou, že před zemětřesením, požáry nebo záplavami či významnými politickými událostmi, kterých jsou druhý den plné noviny, spousta lidí uvádí, že se jim právě o tomhle v noci zdálo. Zkrátka dochází jen k napojení na kroniku světa Akášu, ve které je všechno mimo prostor a čas.

Pokud máme v rodině vážně nemocného člověka a zdá se nám o jeho smrti, nemusí ještě jít o předtuchu. Jde jen o přirozený strach z toho, že jej díky vážné nemoci ztratíme. Velice nás to trápí a nevíme, jak se s případnou smrtí srovnáme. A právě tohle je důvod snu, který nemusí vůbec znamenat, že se člověk z následků po havárii či vážné nemoci nedostane.

Noční můry a takzvané denní zbytky

Typické noční můry nebo děsy mají svá specifika. Většinou nás někdo pronásleduje a před někým utíkáme. Někdy naopak své strašáky pronásledujeme a snažíme se je zneškodnit či zabít. V těchto snech často prožíváme strach a pocity viny, pokud někomu v sebeobraně ublížíme. Mnohdy i nás někdo zraní či zabije a my si prožíváme vlastní smrt. Například havárie v autě ve snu nemusí znamenat, že se nám něco takového skutečně stane. Je to pouze symbolická havárie, která nás může varovat před špatným rozhodnutím či poukázat na krach nevyhovujícího vztahu a podobně.

Denní zbytky je pojmenování pro takový druh snů, která bývá slátaninou událostí a vjemů z každodenního života či děje knihy nebo filmu. Právě tohle se nám v nějaké podobě může promítnout do snu, který se nám jeví jako zmatený a nesouvislý. Tento druh snů může ukazovat na neklidné spaní a stres. Obvykle nebývá žádnou předzvěstí nějakých budoucích událostí.

Jasnovidný sen a jak s ním naložit

Jestliže máte dojem, že se vám zdál jasnovidný sen a nevíte, jak s ním naložit, zkuste se s ním někomu svěřit a důkladně si jej zapište do deníku. Nezapomeňte si poznačit datum, kdy se vám sen zdál. Možná už v průběhu vyprávění nebo psaní, vám vytanou na mysli další detaily. Například dojde k nějakému uvědomění významu či souvislostí. Rozhodně se nenechte snem vystresovat a netrapte se.

Snažte se udělat v rámci svých možností všechno, co budete považovat za správné. Buďte opatrní a zkuste si najít co nejvíce času na své blízké. Sny někdy neukazují události v jasném a krátkodobém časovém horizontu, ale může k nim dojít třeba až za pár let.

Sen o smrti blízké osoby

Pokud se domníváte, že se sen týká nějaké blízké osoby ve vašem životě, to nejhorší, co můžete udělat je to, za tou osobou zajít a všechno jí povědět, případně ji mluvit do života. Dotyčný člověk vás s největší pravděpodobností nebude vůbec poslouchat. Vše zlehčí, označí jako hlouposti, anebo naopak dostane strach a nebude schopen udělat krok z domu. Dávejte si velký pozor na to, abyste to nepřehnali.

Je potřeba si uvědomit, že sen je pouze váš. Druhá osoba s ním nemá pranic společného. Vy nemůžete udělat vůbec nic, maximálně třeba varovat manžela, aby odložil služební cestu a nastoupil o letadlo později. Navíc nemáte žádnou jistotu, že sen pouze neukazuje symbolicky váš vzájemný vztah či nesděluje něco zcela jiného, zpravidla to tak ve většině případů bývá! Záleží na daných okolnostech a povaze snu.

Příkladem může být nepříjemný sen o mamince, který měla čtenářka Radka. Na základě snu dostala strach, že by se její mámě mohlo něco stát a mohla by i zemřít. Protože ji už velmi dlouho neviděla, a dokonce se naposledy dost pohádaly, uvědomila si, že sen jí sděluje, aby se s matkou usmířila, a co nejdříve ji navštívila! Bylo zjevné, že ji matka potřebuje. Nastal čas, kdy se obě měly setkat a všechno si spolu vyříkat. A právě tento krok vždy může změnit běh všech možných událostí, které by třeba mohly v budoucnu nastat…

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Předtucha ve snu. Hodit ji za hlavu, nebo žít ve strachu, že se něco stane?