Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Přehled míst, kde se v Čechách můžete koupat bez plavek

Alena Zelová

Alena Zelová

30. 8. 2014

Řekne-li někdo slovo nudista nebo nudapláž, představíme si nahé lidi někde na pláži u moře, jezera, nádrže nebo nějakého rybníka. Jedná se o vyhraněná místa, kde musí jít oblečení dolů. Víte ale, jak se doopravdy chovat na nudapláži?

Některé nudapláže tolerují část oblečení (např. žena nahoře bez, ale v kalhotkách), ale většinou musíte být na těchto plážích úplně nazí, jinak jste brána jako „čumil“ a vyvedou vás ven.

Nejčastěji na nudistických plážích potkáte staří nudisty, 50+, a většinou jsou to muži.

Naturista nebo nudista?

Dalo by se říci, že se jedná o synonyma. Nudista je spíše spojován se samotnou nahotou, naturista představuje přírodu, žádné plavky. V závěru tedy pro lajka nudista a naturista znamená totéž.

Nudistické pláže u nás a ve světě?

V Německu jsou nudapláže velmi populární. Jsou známé pod označením FKK = Freikörperkultur (kultura volného těla).

Nudistické pláže v České republice za dob komunismu byly zakázány, avšak objevovaly se. Naháči pak bývali pokutováni. Od 90. let 20. století u nás nastává boom v nudaplážích.

Kde u nás můžete navštívit nudistické pláže?

Rozhodly jste se s kamarádkou vyrazit na nudapláž? Po celé České republice naleznete řadu takových pláží.

Praha a okolí

Hostivařská přehrada

Přehrada byla nedávno vyčištěna a okolí opraveno. Přehrada je rozdělena na několik částí. Na jedné straně je klasická pláž, dál se nachází nudistická pláž. Vstupné se neplatí. Můžete si zde zakoupit i něco na zub, a pak si zahrát třeba volejbal nebo se projet na loďkách. Prostředí je hezké, obklopeno stromy a voda je poměrně čistá.

Jezero Lhota

Pěkné písčité jezero nedaleko Prahy. Voda bývá většinou čistá. Celodenní vstupné činí 50 Kč, po 17 hod. 30 Kč. V rámci areálu nudistické pláže je občerstvení, toalety a sprchy.

Brno a okolí

Brněnská přehrada

Vyhraněné místo na Brněnské přehradě, kde neplatíte žádné vstupné. V rámci areálu se nachází základní vybavenost – občerstvení, toalety a sprchy. Brněnská přehrada často v létě kvete, a tak zabraňuje koupání.

Více informací o nudaplážích, ale i příběhy naturistů a jejich „poprvé“ naleznete na stránkách www.naturista.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Přehled míst, kde se v Čechách můžete koupat bez plavek