Menu
WomanOnly
Kam a na co zajít do kina

Premiéry filmů pro ženy na červenec 2014: Díra u Hanušovic a Mikuláš

Redakce

Redakce

29. 6. 2014

Ačkoliv v červenci spousta filmových diváků odjíždí pryč mimo domov, distributoři do kin nasazují očekávané hity. Letos nás čeká režijní debut Miroslava Krobota či prázdniny s malým Mikulášem, hrdinou oblíbené knižní série.

FOTO: Tatiana Vilhelmová Lenka Krobotová Díra u Hanušovic

Tatiana Vilehlmová a Lenka Krobotová alias Maruna a Jaruna. Zdroj: 4 A-Company CZ

Díra u Hanušovic

Hostinská (původně učitelka) Maruna a zdravotní sestra Jaruna jsou sestry žijící v zapadlé vesnici v Jeseníkách spolu s jejich panovačnou matkou. Během monotónně ubíhajících dnů se mezi podivínskými vesničany snaží ulovit toho pravého a vzepřít se matčině dominanci. Do života vesnice však nečekaně zasáhne vražda…

Divadelní režisér a představitel málomluvných morousů Miroslav Krobot se ve svých 62 letech odhodlal ke svému debutu na poli filmového režiséra. Komedii, která má odkazovat k dílu bratří Coenů, na jistotu obsadil svými sehranými herci z Dejvického divadla, kteří se nedávno blýskli v sitcomu Čtvrtá hvězda.

Datum premiéry: 24. července

Mikulášovy patálie na prázdninách (Les vacances du Petit Nicolas)

Školní rok končí a všechny děti se těší na prázdniny. Ne jinak je tomu u malého Mikuláše, který se sice bude muset rozloučit se svými kamarády Vendelínem, Augustýnem, Kryšpínem a dalšími, ale o to víc si chce užít dovolenou u moře, kam má namířeno s maminkou, tatínkem a babičkou. A i ve slunném letovisku se dají provádět různá alotria…

Populární knižní vyprávění dvojice Goscinny-Sempé si v roce 2009 našlo cestu i na plátna kin a filmová adaptace kupodivu zdaleka neudělala předloze ostudu. Režisér Laurent Tirard se rozhodl zfilmovat další příběhy o malém nezbedovi, které by diváky měly vzít na slunnou pláž i na letní tábor mezi skauty.

Datum premiéry: 10. července

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Premiéry filmů pro ženy na červenec 2014: Díra u Hanušovic a Mikuláš