Menu
WomanOnly
Kam a na co zajít do kina

Premiéry filmů pro ženy na duben 2014: Vášeň mezi řádky a Dvojník

Redakce

Redakce

6. 4. 2014

V dubnu si mezi komiksovými spektákly do kin prorazí cestu i dva zajímavé romantické snímky. V prvním Ralph Fiennes ztvární spisovatele Charlese Dickense zasaženého mimomanželskou láskou, ve druhém bude Jesse Eisenberg bojovat se svým dvojníkem o přízeň své milé.

Vášeň mezi řádky (The Invisible Woman)

Charlese Dickense si většina z nás pamatuje jako autora ze seznamu povinné četby, z jehož pera vzešla ve viktoriánské éře řada sociálně-kritických i humorných knih. Dickens však za slupkou spořádaného novináře a spisovatele skrýval řadu milostných avantýr mimo své manželství, z nějž vzešlo dvanáct dětí. Citově nejhlubší románek autor Olivera Twista navázal s mladou herečkou Nelly Ternanovou.

Minulý měsíc se Ralph Fiennes představil jako protagonista bláznivého Grandhotelu Budapešť, v dubnu na plátně ztvární romanopisce Dickense v romatickém snímku, pod kterým je podepsán i jako režisér. Fiennes chtěl původně film jen režírovat, podle jeho slov se mu však do začátku natáčení nepodařilo najít jiného vhodného herce.

Datum premiéry: 10. dubna

Dvojník (The Double)

Plachý a neurotický Simon šokovaně zjistí, že jeho nový kolega James vypadá na chlup stejně jako on. James je ovšem daleko průbojnější, a tak ho Simon požádá, aby se za něj pokusil dobýt jeho tajnou lásku Hannah. Ten na nabídku přistoupí, po nějaké době však Simon zjišťuje, že James začal chodit s Hannah sám…

Richard Ayoade se proslavil rolí podivínského Mosse v kultovním sitcomu Ajťáci, po tragikomedii Submarine ale znovu zkouší štěstí jako filmový režisér. Ve svém druhém snímku se rozhodl zadaptovat román F.M. Dostojevského, místo ruského naturalismu ovšem diváky čeká netradiční romantická komedie.

Datum premiéry: 17. dubna

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Premiéry filmů pro ženy na duben 2014: Vášeň mezi řádky a Dvojník