Menu
WomanOnly
Kam a na co zajít do kina

Premiéry filmů pro ženy na leden 2015: Mortdecai a Kód Enigmy

Redakce

Redakce

4. 1. 2015

S příchodem nového roku se do kin dostavila mohutná várka zajímavých filmových novinek. Těšte se na bláznivého lupiče Johnnyho Deppa, kterého čekají opravdu perné dny při práci pro britskou královnu.

FOTO: Johnny Depp Mortdecai

Deppovi by knír záviděl i Hercule Poirot. Zdroj: Bontonfilm

Mortdecai: Grandiózní případ (Mortdecai)

Obchodník s uměním a především lišácký podvodník Charles Mortdecai je nucen se zapojit do honby za ztraceným nacistickým pokladem. Klíčem k jeho nalezení je ukradený obraz, po kterém pasou ruští mafiáni, teroristé i britská MI5. Charlie bude mít s pomocí sluhy Jocka co dělat, aby zapomenuté zlato získal pro britskou korunu.

Bláznivá komedie kráčející ve šlépějích žánru vyšlapaných v 60. a 70. letech vsadila všechny karty na představitele hlavní role excentrického lupiče, kterým je mistr převleků a miláček publika Johnny Depp. Silná jména najdeme i mezi jeho spoluhráči – Deppova rivala ztvární Ewan McGregor, manželku Gwyneth Paltrow a komorníka Paul Bettany.

Datum premiéry: 29. ledna

Kód Enigmy (The Imitation Game)

Alan Tunning se za 2. světové války stal členem skupiny matematiků, kteří měli za úkol pomoci britské vládě dešifrovat tajné nacistické kódy. Právě Tunning rozluštil šifru kódovacího přístroje Enigmy. Po válce však na něj místo uznání čekalo obvinění ze sexuálních zločinů…

Biografický snímek, který sklízí divácký i kritický úspěch po celém světě, přináší další výrazný výkon stále více populárnějšího Benedicta Cumberbatche, který svou roli převzal po Leonardu DiCapriovi. Po Cumberbatchově boku se objeví Keira Knightley.

Datum premiéry: 29. ledna

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Premiéry filmů pro ženy na leden 2015: Mortdecai a Kód Enigmy