Menu
WomanOnly
Krása

Při líčení se zaměřte na vrstvení, dokonalý make-up vám bude odměnou

Adéla Beranová

Adéla Beranová

6. 9. 2014

Máte doma kvalitní a často i drahou kosmetiku, líčíte se pravidelně a poctivě, přesto ale váš make-up stále nevypadá jak by měl? Možná děláte chybu ve vrstvení kosmetických produktů. Nechte si poradit, jak se nalíčit jednou pro vždy dokonale.

Co všechno budete potřebovat

Velmi záleží na příležitosti, ke které si děláte make-up. Jinak by měla vypadat vaše kosmetická výbava pro běžný den a jinak na důležitou událost nebo třeba ples.

Ze základních produktů by vám rozhodně neměl chybět hydratační krém, kvalitní make-up a korektor, navrch budete ještě potřebovat pudr a jen málo žen vypadá dobře bez tvářenky. Pokud chcete do své výbavy zainvestovat a rozšířit její řady, sáhněte po takzvaném primeru (neboli podkladové bázi), bronzeru a rozjasňovači.

Tip: Všechna kosmetika musí perfektně ladit s tónem vaší pleti, jinak váš make-up nezachrání ani dokonalá technika. Není na škodu vybrat si jednu značku, která vám vyhovuje a kombinovat její produkty.

Základní vrstvení kosmetiky

Málokdo má čas a náladu se každý den zabývat hodinu líčením. Chcete-li vypadat dokonale, vystačíte si s make-upem, pudrem a tvářenkou. V případě, že máte pleť nedokonalou, sáhněte navíc po korektoru.

Nejprve pleť důkladně vyčistěte ve třech krocích. Prvním je pleťový gel, následovat by mělo tonikum a péči by měl uzavřít hydratační krém. Nechte ho dostateně vstřebat než se pustíte do dekorativní kosmetiky.

Tip: Mezi péčí o pleť a líčením se  třeba nasnídejte. Váš obličej tak bude mít čas vstřebat všechny produkty péče a bude připravený na líčení.

Při líčení začínejte make-upem, který pečlivě roztírejte v co nejtenčí vrstvě. Pokud vám přesně sedí jeho barevný tón, bude působit opravdu přirozeně. Drobné nedokonalosti opravte jemně korektorem a nakonec zafixujte líčení pudrem. Velkým mýtem je, že musíte aplikovat pudr všude. Naopak, pokud máte pleť spíše suchou, můžete ho úplně vynechat. U smíšené pleti stačí přepudrovat místa, která se mastí více.

Nechcete-li vypadat jako smrtka, budete s velkou pravděpodobností na závěr potřebovat alespoň nádech tvářenky. S žádným z kosmetických produktů se to nemá přehánět, ale u růže to platí dvojnásob. Roztírejte ji velmi do ztracena a jen decentně.

Tip: Líčení očí nenechávejte nakonec. Naopak se hodí ho udělat ještě před make-upem. Když vám totiž napadá trocha očních stínů pod oko, můžete ho ještě jednoduše očistit.

Pro zvláštní příležitost

Jestli se chystáte na důležitou akci nebo večerní událost, chcete si být svým make-upem opravdu jistá. V tom případě je na čase se poohlédnout po primeru. Nanášejte ho ještě pod make-up, který díky němu bude lépe držet. Pak pokračujte jako při běžném líčení a na závěr použijte kromě tvářenky ještě bronzer. Tím můžete obličej vystínovat k dokonalosti. Chce to jen cvik.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Při líčení se zaměřte na vrstvení, dokonalý make-up vám bude odměnou