Menu
WomanOnly
Krása

Přichází Moisture Match: Vyzkoušeli jsme krémy od Garnier pro každou ženu

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

14. 6. 2013

Garnier už nějaký ten pátek nabízí v drogériích sadu hydratačních krémů, ze kterých by si měla vybrat každá žena. Jsou opravdu tak účinné? Přinášíme pro vás několik tipů a recenzi všech čtyř krémů.

Některá z nás má extrémně vysušenou pleť, jiná zase mastnou, která se v létě leskne jako zrcadlo. Každá by ale měla být dostatečně hydratovaná, jinak se zhorší její neduhy – na první jmenované se budou dělat šupinky, na druhé pak fleky. Garnier tak přišel s barevnou řadou hydratačních krémů, které by měly sednout každému.

V zahraničí se krémy Moisture Match objevily už na začátku roku a bylo jich celkem pět – navíc jeden třpytivý s UV faktorem 20. U nás se na jaře začaly objevovat v drogériích a nyní se dají sehnat za něco málo přes 100 korun.

Všechny čtyři krémy jsou v praktické tubě, takže se nemusí nabírat z kelímku a do krému se nedostanou nečistoty. Také je uzávěr zaklapávací, nemůže se tedy stát, že vám spadne na zem a vy ho budete lovit po koupelně. Velkou výhodou, i když to už spíš estetickou, je i barevné rozdělení podle typů pleti.

Máme zde krém zjednodušeně řečeno určený na pleť normální, unavenou, mastnou a suchou. Abychom vám přinesli recenzi šitou na míru pro ty, kterým jsou krémy určené, vyzkoušely je kromě autorky článku i její asistentky (ano, prostě kamarádky). Pokud nevíte, jaký typ pleti máte, doporučujeme si udělat test.

Start afresh

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Podnázev: Lehký zjemňující krém

Typ pleti: normální až suchá pleť

Složení: výtažek z modrého lotosu a rostlinný elixír

Po vyzkoušení: Tento krém je v podstatě takový obyč. Pokud se netrápíte s žádným konkrétním problémem pleti, je určený přesně pro vás. Kůži krásně zjemňuje a viditelně hydratuje.

Na druhou stranu ale krém nepůsobí tak lehce, jak krabička slibuje. Pořád má přece jen krémovou konzistenci a po několika hodinách se pleť může začít i lesknout. Ideální je tedy Start afresh použít jako základ pod make-up, případně ho použít vyloženě na noc pro účinnou hydrataci. Velkým plusem je květinová vůně, za kterou můžou obsažené výtažky z modrého lotosu.

Wake me up

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Podnázev: Svěží energizující gel

Typ pleti: unavená pleť bez jasu

Složení: výtažek z citrusů a ibišku, perleť a rostlinný elixír

Po vyzkoušení: Tento gel vychází podle všech pokusných králíků z testu nejlépe. Jako jediný je gelový, a tak velice lehký, že o něm během dne nebudete vědět. Navíc se rychle vstřebává a voní po citrusech.

Jeho efekt je navíc takový, že by měl sednout snad každé pleti. I když nemáte ani jeden pupínek a nijak se vám pokožka nevysušuje, trochu barvy určitě uvítáte. Wake me up po vstřebání částečně sjednotí barvu pleti a dodá jí svěží vzhled (sice se vyloženě netřpytí, ale když se podíváte hodně zblízka, najdete v gelu slibovanou perleť). Navíc neucpává póry, takže je vhodný i pro mladší ročníky.

Oh! So matte

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Podnázev: Svěží zmatňující krém

Typ pleti: smíšená až mastná pleť

Složení: výtažek ze zeleného čaje a rostlinný elixír

Po vyzkoušení: Tentokrát se už zaměříme vyloženě na problém jednoho typu pleti – a tedy lesknoucí se tváře. Především je potřeba říci, že Oh! So matte není moc určen na problematickou pleť. Pokud se trápíte s pupínky, nejlépe vám pomohou dražší krémy v lékárně. Tento od Garnieru je vyloženě spíše na smíšenou, případně mastnou pleť.

Jeho účinkem má být zmatnění, což pocítíte hned při nanášení – zvláštně podkluzuje pod prsty. Pleť je následně skutečně matnější, ale příliš dlouho tak nevydrží (možná je na vině, že jde zase spíše o krém než gel). Pokud tedy hodláte běhat celý den po městě, určitě naneste ještě make-up nebo BB krém (třeba také od Garnieru).

Goodbye dry…

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Podnázev: Bohatý vyživující krém

Typ pleti: suchá až velmi suchá pleť

Složení: olej z kamélie a rostlinný elixír

Po vyzkoušení: Po mastné pleti je druhým nejčastějším problémem pleť vysušená. Právě pro ni je určen krém v růžovém obalu (tentokrát ale už sám o sobě růžový není). Stejně jako modrý i tento velmi jemně voní po květinách.

Texturou je ze všech nejhutnější, což je logické, protože má pomáhat na výrazně sušší kůži, která se potýká se šupinkami. Tento jako jediný také viditelně mastí, což potvrdila i kamarádka se sušší pletí. Podle ní bylo nejlepší krém používat jen na noc – tehdy do hloubky pomohl, ale nedělal paseku přes den.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Přichází Moisture Match: Vyzkoušeli jsme krémy od Garnier pro každou ženu