Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

Přítel je mamánek. Co dělat, když je muž závislý na matce

Alena Zelová

Alena Zelová

29. 6. 2014

Trápí vás, že váš muž jde s problémem prvně za svojí maminkou, a pak až za vámi? Vytáčí vás větami typu: „Máma to dělá takhle…“ nebo „Máma říkala…“? Lze mamánka změnit?

 

Dobré vztahy s tchýní jsou k nezaplacení. Ne vždy se poštěstí, že je přítelova matka na stejné vlně jako vy. S některými je opravdu těžké vyjít. Obzvláště jsou-li to věčné pečovatelky, které se nemohou smířit s tím, že jejich syn už je dospělý a je na čase, aby vyletěl z hnízda a postaral se o svoji vlastní rodinu.

První dojem

První návštěva u budoucí tchýně dokáže pěkně rozproudit krev v žilách! Snažíte se udělat co nejlepší dojem. Jste nervózní a napjatá. Jaká asi bude? Jak se k vám bude chovat? Myslí to vážně? Co pak řekne svému synovi? Projdu u ní nebo mu řekne, rozejdi se s ní, není to žena pro tebe?!

Mamčin názor má u mamánka velkou váhu. Rozhodně jeho matku nepomlouvejte a nehádejte se s ní, ale také nebuďte přehnaně milá a úlisná. Buďte svá, přirozená.

Prvně běží za maminkou, a pak za vámi

Je-li nějaký problém, poradí se nejdříve se svojí matkou, a pak přijde domů, v lepším případě se vám svěří se svým problémem a s řešením, ke kterému došli společně s maminkou. V horším případě neřekne nic, a vy se to dozvíte časem jakoby mimochodem.

Věčné telefonáty a smsky

Buď je u vás doma, nebo si s ní váš partner stále telefonuje nebo píše smsky. Mají si stále co říct, když si volali včera hodinu a dneska zase?

Tchýně dokáže rozvířit vztah, ale bylo by lepší, kdyby si volal s nějakou jinou ženou? Přece jen matka je matka, některé věci jsou naprosto vyloučeny, což se o „kamarádce“ moc tvrdit nedá.

Matka je pro každého nejdůležitější

Uvědomte si, že matka je pro každého muže důležitá, ne jen pro mamánka. Vždyť i pro vás je vaše matka důležitá! Nebuďte naivní, že po pár měsících budete pro něj důležitější než jeho matka. Vše se může změnit s věkem a taky příchodem vašich společných potomků, které se mohou stát středem zájmů vaší tchýně. Tchýně se pak nevěnuje svému synovi, ale vnoučatům.

Ohodnoťte tento článek:
4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Přítel je mamánek. Co dělat, když je muž závislý na matce