Menu
WomanOnly
Domácnost

Přivítejte jaro novou matrací!

Už je pro vás zima úmorná a dlouhá? První jarní den nám odstartuje v den rovnodennosti, která nastává 20 března a 18. března slavíme Mezinárodní den zdravého spánku. Pojďme spojit obě události a přivítat tak jaro zdravým spánkem.

Jaro přináší svěží vzduch a vůni všeho, co kvete. Nechte se inspirovat a pusťte jaro i do své ložnice. Budete vstávat odpočatí a plní energie.

Pořádně vyvětrejte

Po dlouhé zimě, kdy se všeobecně moc nevětrá i přes to, že by se mělo, pusťte do místnosti čerstvý vzduch. Vyměňte povlečení a deku s polštářem. Pokud máte možnost, dejte je ven na vzduch.  Lůžkoviny můžete nechat venku i celý den. Dostanete do nich svěžest a zbavíte se i části roztočů.

Pokud máte na matraci ochranný potah, vyperte ho! Pro svěží vůni můžete použít aviváž nebo pár kapek éterického oleje, který přidáte rovnou do pračky.

Nová matrace Matex

Vyčistěte matrace přírodní cestou

Neměli bychom opomínat čistění samotné matrace. Lze je vyčistit i přírodní cestou. Nejen že šetříte zdraví sobě, ale také prodlužujete životnost matrace. Jaké lze použít metody? Rádi vám je povíme.

  • Jedlá soda – pomocí sítka rovnoměrně poprašte sodu po celé ploše matrace a nechte působit. Mezi tím, co jedlá soda působí, se můžete věnovat dalšímu úklidu nebo dekoracím. Po dostatečně dlouhé době sodu z matrace důkladně vysajte.
  • Levandulový olej – olejíček má několik dobrých vlastností. Působí skvěle proti roztočům a může mít relaxační účinky. Pozor však na množství! U někoho může vyvolat bolest hlavy. Rovnoměrného nanesení docílíte použitím rozprašovače.
Nová matrace Matex

Nákup nové matrace

Při jarním úklidu jste si možná všimli, že vaše matrace už není co bývala a pomalu a jistě dosluhuje. Je tedy nejvyšší čas vyrazit na nákupy. Radost vám určitě udělají akční ceny. Pokud novou matraci už máte. Zvažte nákup krycí matrace, která prodlouží životnost vaší matraci a chrání před znečištěním. Jarní design můžete podpořit i novým barevným povlečením.

Pokud nechcete plýtvat časem při hledání té správné značky či výrobce, neváhejte a vyzkoušejte obrovskou nabídku českého výrobce matrací značky Matex, který je špička na našem trhu a nabízí bezkonkurenční služby.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Přivítejte jaro novou matrací!