Menu
WomanOnly
Nemoci a jejich příznaky

Příznaky dehydratace. Rozpoznejte ji včas a udržujte se fit

Redakce

Redakce

3. 2. 2014

Dehydratace znamená, že tělo ztrácí více vody, než-li přijímá a organismus tak nemůže fungovat, jak by měl. Dehydrataci je třeba zabránit už při jejím prvním výskytu. Necháme-li dehydrataci zajít dál, může mít fatální následky pro naše zdraví.

 Vysušená pokožka celého těla

Jedním z hlavních příznaků dehydratace je vysušená a napnutá kůže po celém těle. Tělo se tak stává šupinatým a kůže se nadměrně leskne. Cítíme nepříjemné pnutí. V této fázi již nestačí kůže pouze hydratovat krémem, je zde nutná hydratace uvnitř buněk. Pijte tak denně 3 a více litrů pramenité vody.

Také ústa nám mohou být signálem začínající dehydratace. Stejně tak jako celé tělo, i ústa se stávají vysušenými a lepí se.

Jak přizpůsobit pitný režim v těhotenství i po něm

Neuhasitelná žízeň

Dalším příznakem je neustálý pocit žízně. Tímto se nám tělo snaží naznačit, že tekutiny, které během dne přijímáme, jsou nedostatečné či dokonce nulové. Správně musíme během dne vypít 3 litry pramenité vody. Nebudeme-li tento pitný limit dodržovat, můžeme dříve či později čelit následkům dehydratace.

Bolest hlavy

Dehydratace má také neblahé následky pro naši hlavu. Máme neustálý pocit točení hlavy, který je spojený se sníženým tlakem. Hlava nás bolí každý den a nejsme schopni se soustředit na složité úkoly.

Malé množství moči během dne

Tento příznak dehydratace je logický. Pokud nepřijímáme dostatek tekutin, tělo po čase nemá tekutiny, které by vylučovalo. Moč je velmi řídká, velmi slabá, až nulová.

Braňte se dehydrataci včas..

Všechny tyto faktory jsou příčinou slabé dehydratace, která se dá ještě poměrně snadno léčit.  Avšak nebudeme-li naše tělo poslouchat již od začátku příznaků, může se dehydratace zvrátit ze slabé fáze do horší, která si již žádá hospitalizaci.

Všechny faktory jsou  zmnohonásobeny a dochází tak k celkové nefunkčnosti organismu, jelikož voda je jednou ze základních složek života těla.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Příznaky dehydratace. Rozpoznejte ji včas a udržujte se fit