×
WomanOnly

Proč elektrizují vlasy? Víme, jak se nemuset bát oblékání svetrů

Zdroj: Shutterstock.com

Také se vám určitě už několikrát stalo, že jste vlezly do kabinky a chtěly si vyzkoušet jeden z těch nejmodernějších svetrů…

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

Než jste si však sundaly svoje oblečení, část vašich vlasů stála pěkně v pozoru a zbylá část se vám přilepila na obličej. A v tu chvíli elektrizování začalo a nešlo ukončit.

Vyhněte se fénu a kulmě

Vlasy elektrizují proto, že jsou například přesušené.  V kombinaci s chladným vzduchem může být efekt elektrizování ještě mnohem horší v důsledku toho, že naše vlasy se mohou vysušit ještě více a tím pádem více elektrizují.

Pokud tedy chceme znát příčinu tohoto fyzikálního jevu, na vině jsou naše nezdravé vlasy. Horký vzduch v podobě kulmy, fénu, či žehličky jim nedělá ani trochu dobře a den za dnem jsou zničené čím dál tím víc.

Dřevěné hřebeny

V mnoha případech je na vině elektrizování užívání špatných šamponů a hřebenů. Některé hřebeny a kartáče mohou reakci elektrizování vyvolávat nebo ještě zhoršovat. Stojí tedy za to zainvestovat a zakoupit například dřevěný hřeben, který elektrizování nepodporuje.

Nebo chcete-li zainvestovat ještě více, zavítejte do prodejny a vyberte si ionizační kulmu, ionizační fén nebo dokonce je nabízen i ionizační hřeben. Pak dosáhnete dokonalého efektu a žádný svetr, vyvolávající stojící vlasy, už vás nepřekvapí.

Vnější péče o vlasy

Protože právě tento fyzikální efekt vás může totálně znemožnit, například na schůzce, když se snažíte si sundat některé ze svého oblečení. Určitě se vyplatí poskytnout svým vlasům tu nejlepší péči. Jednak můžete svoje vlasy chránit zvenku pomocí různých masek. Především těch hydratačních.

Dále jsou na trhu dostupné všelijaké balzámy, olejíčky a další péče pro jednotlivé typy vlasů. Podle některých zdrojů jsou k elektrizování nejvíce náchylné vlasy suché, ale i ty jemné.

Vnitřní péče o vlasy

Pokud už jste udělaly úplně všechno, aby se vaše situace při česání zlepšila, ale vše bezvýsledně, stále tu zbývá možnost, že je v nepořádku něco uvnitř. Například nedostatek nějakých vitamínů, minerálů či jiných živin. Pro silný růst a objem vlasů je potřeba vitamín A, takzvaný Retinol. Buď můžete zkusit léčbu přímo vitamíny z lékárny, nebo jezte více mrkve, papriky, mléčných výrobků a rybí pokrmy.

V další řadě nezapomínejte na vitamín C, který váže železo a příznivě působí na vzhled vašich vlasů. V další řadě neopomínejte ani vitamín H. Právě ten způsobuje hustotu a lesk a zabraňuje roztřepeným konečkům a i to může přispět k menší elektrizovosti.

Také jsou celkem významné vitamíny od písmene B, které vlasy posilují. A v neposlední řadě dejte na bílkoviny. Ty najdete v bramborách, masu, sýru nebo vejcích.

Že jste už zkusily všechno?

Poslední variantou, jak se zbavit nepříjemného elektrizování, je, zkusit vlasy namáčet vodou a používat méně prostředků jako jsou laky nebo tužidla. Čím více budeme vlasy přetěžovat, tím více se elektrizování bude dostavovat a to žádná z nás nejspíše nechce. Chovejme se tedy k našim vlasům tak, jak chceme, aby se chovaly ony k nám.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*