Menu
WomanOnly
Zdravá výživa a stravování

Proč jíst česnek? Má léčivou moc! Vyzkoušejte naše česnekové lektvary

Česnek kuchyňský se právem již od středověku považuje za posvátnou bylinu. A není divu. Ne že bychom ho používali na upíry, ale s viry a bakteriemi dokáže pořádně zatočit! A to nejsou ani zdaleka všechny jeho účinky na lidský organismus.

Česnek a jeho účinky na lidský organismus

Dalo by se říci, že česnek je téměř vše lékem. Nejen pro jeho antibiotické a antivirové účinky je jedním z nejlepších přírodních prostředků na nachlazení a různé neduhy. Skvěle působí i jako prevence na zlepšení imunity. Má zároveň antiseptické účinky, takže se za druhé světové války hojně používal jako dezinfekce.

Česnek zároveň působí proti parazitům a hnilobným procesům ve střevech. Může být tedy zároveň skvělou prevencí proti rakovině. Díky velkému množství antioxidantů ničí v těle volné radikály.

Při jeho pravidelném užívání si dokážeme snížit hladinu cholesterolu a zároveň ochránit naše tepny před aterosklerózou. Česnek také snižuje krevní tlak a působí proti nadměrnému srážení krve. Dle odborníků dokáže česnek ulevit i od bolesti kloubů a kloubním zánětům.

Česnekové recepty pro pevné zdraví

Česnek na pročištění střev

  • 5 stroužků česneku, 2 cibule, 2 šálky vody, med

Česnek a cibuli pokrájíme na menší kousky a zalijeme vodou. Tuto směs pak necháme dojít k varu a přecedíme. Přídáme med a užíváme každé ráno jednu polévkovou lžíci.

Česnek proti chřipce

  • 1/4 l stroužků česneku, 1 l vody, med, 5 cintronů

Česnek oloupejte a rozmixujte spolu s citrony do hladké kaše. Přilijte vodu a nechte dojít k varu. Nevařte však déle, aby se nezničily všechny vitaminy a důležité látky. Poté přidejte med a nalijte do 2 půl litrových lahví. Pijte po jednom malém panáku, každé ráno, nalačno, po dobu dvou týdnů. Poté následuje týden pauza a další 2 týdny pijte lék z druhé půl litrové lahve.  Sami budete překvapeni, jak rychle se vám po této proceduře vrátí zdraví do těch správných kolejí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Proč jíst česnek? Má léčivou moc! Vyzkoušejte naše česnekové lektvary