Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Proč jíst čokoládu? Je prokázáno, že má mnohé pozitivní účinky!

Chcete být zdravá, krásná a plná energie? Pak máme pro vás máme dobrou zprávu, hlavně pokud jste čokoholik. Nejlepší způsob, jak si udržet pevné zdraví, být štíhlá a plná elánu, je totiž dát si denně kostičku kvalitní čokolády! Čokoláda je navíc důkazem, že i zdravé věci můžou být velice chutné!

Většina žen si spojuje období před plavkovou sezónou s urputnými dietami a odříkáním si všech pochutin. To je ale velká chyba! Samozřejmě, že není nejlepší nápad sníst půl dortu a pytlík bonbónů cestou z posilovny, ale jednu sladkou pochutinu si s klidem dopřát můžete. Ano, řeč je o čokoládě.

Kvalita vítězí nad kvantitou

Je ovšem velmi důležité, abyste jste si pochutnávala pouze na té nejkvalitnější čokoládě. Ta totiž na rozdíl od levných náhražek působí pozitivně na naše zdraví, odbourává stres a uspokojí vaši touhu i ve velmi malém množství.

Jak se ale toková čokoláda pozná? Je to jednodušší, než si myslíte. Pravá čokoláda především obsahuje pouze tři ingredience – kakaovou hmotu, kakaové máslo a cukr. Také by měla mít podíl kakaové sušiny alespoň 35%, ty nejlepší čokolády jí ale obsahují až 96%!

Buďte šťastná s čokoládou!

Nejedna vědecká studie dokázala, že čokoláda působí pozitivně na lidskou psychiku. Zvyšuje totiž hladinu serotoninu v mozku a díky tomu se po její konzumaci cítíme šťastnější a spokojenější. Navíc bylo zjištěno, že i vůně čokolády pomáhá duševnímu uvolnění a relaxaci, což potvrzuje i stále větší obliba čokoládových masáží.

Čokoláda jako lék

Další výzkumy prokázaly, že čokoláda má řadu účinků na zdraví lidského organismu. Věděla jste například, že pomáhá při boji s vysokým krevním tlakem? Lidé, kteří si pravidelně dopřávají tuto pochoutku mají prokazatelně nižší krevní tlak a nižší procento „špatného cholesterolu“ v krvi.

Také se ukázalo, že čokoláda může být významnou prevencí proti rakovině. Zvyšuje hladinu flavonoidů v krvi, a tak chrání buňky před poškozením volnými radikály!

Čokoláda, jako elixír mládí

Podle některých dávných pramenů lidé, kteří konzumují v průběhu svého života určité množství čokolády, prodlouží významně svůj život. a to až o několik let! Pokud si tedy budete dopřávat sladkou rozkoš, budete mít delší a šťastnější život! Tak nečekejte a kupte si i svůj recept na štěstí!

Stop zubním kazům díky čokoládě!

Zní to poněkud paradoxně, ale je to pravda. Kakao, které je základní surovinou pro výrobu čokolády, totiž obsahuje antibakteriální látky, které pomáhají bojovat proti zubnímu kazu. To ovšem neplatí pro sladké mléčné čokolády. I to je důvod, proč dbát na výběr kvalitní čokolády.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Proč jíst čokoládu? Je prokázáno, že má mnohé pozitivní účinky!