Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

Proč muži milují potvory, ale končí u hodných holek? Je to hra!

Často to tak bývá, že hodné holky chodí dlouho po světě samy, zatímco potvory jsou muži obletovány, mají jich na každém prstu deset a střídají je jako ponožky. Je tomu skutečně tak z hlediska dlouhodobých vztahů a co muže na takových typech žen přitahuje? Proč muži milují potvory, ale berou si hodné holky?

Muži jsou od přírody hraví a rádi se baví

Jací jsou muži? Často bezstarostní, mají rádi zábavu, hru a veselí, jsou lovci a rádi se nechávají okouzlit zajímavými ženami, se kterými následně flirtují.

A jaké jsou ženy potvory? Usměvavé, bezstarostné, sexy, mají lechtivé poznámky a záhadné pohledy. Rády flirtují a mužům dávají jasně najevo, že jsou tady pro ně. Tady a teď.

Při takhle nastaveném okénku je jasné, že klíč zapadá do zámku. A tyhle dva póly se vzájemně přitahují. Alespoň na ten krátký čas, kdy muž podlehne okouzlení a žena se nechá unášet na vlnách vášně. Co ale na to muži z dlouhodobého hlediska?

Dominantní muž ve vztahu. Jaké ženy po něm touží a které by takového muže nejraději zabily?

Každá hra jednou skončí

I při své bezstarostnosti (ve vší úctě ke všem mužům) si muži dobře uvědomují, že tahle hra není náplní celého života. Ten je naopak vyplněn každodenní dřinou a rutinou ve formě nákupů, vaření, starosti o domácnost a často i počítání každé koruny. A stejně tak si dobře uvědomují, že ne všechny potvory jsou ochotné tenhle každodenní koloběh podstoupit. A tak blýská naděje všem hodným holkám. Muži se po sérii flirtů a románků začnou poohlížet po ženě, která nyní naplní tu druhou stránku života.

Co na to hodné holky

Život je někdy jedno velké představení. Vysvlékáme role a oblékáme jiné. Možná mi dáte za pravdu, že je jednodušší být potvorou než hodnou holkou. Alespoň v tom smyslu běžného rutinního života. Takový život vyžaduje úsilí, vytrvalost a kompromisy. A to je dobrá zpráva pro všechny hodné holky.

Proč se ovšem někdy neobléknout do té druhé role, šarmantní sexy bezstarostné potvory, která v každé ženě bezesporu někde v koutku vězí? Možná budete překvapeny samy sebou. Ale zajisté tím spoustu mužů odrovnáte. Třeba to od vás nečekali. Vlastně na tom není nic špatného a rozhodně to neznamená, že jste upustily od svého zakořeněného a staly se někým jiným. Prostě jen na chvíli nastoupíte do jiného vlaku a zahrajete si s muži hru, po které čas od času zatouží. A bude to jiskřit.

Hodná holka si ale koleduje o přehlížení ze strany partnera

Ačkoli mají muži z počátku hodné holky rádi a jsou za ni vděční, protože se už mohou mít konečně „klid“ a nestresovat se se vztahy s potvorami, může se stát, že začnou svého dominantního postavení zneužívat. Hodným holkám pak kolikrát zbudou oči pro pláč. Připadají si nedoceněné, neustále se přizpůsobují partnerovi a vděku se nedočkají. Máte pocit viny, když odmítnete, ale pak nad rozhodnutím přemítáte a zpochybňujete je? Říkáte svému partnerovi alespoň občas, že od něj požadujete, aby se k vám choval s úctou? Musíte často obhajovat svá přání či potřeby? Jste po hádce iniciátorem usmiřování vždycky jen vy? Máte dojem, že city projevujete hlavně vy, zatímco váš partner se do nich moc nehrne? Požadujete od něj stále víc pozornosti a ujišťování? Pokud vám to připadá povědomé, pak ve vztahu dáváte mnohem víc, než dostáváte. Pokud to chcete změnit, je na čase zase si trochu zahrát na potvoru.

Proč muži milují potvory?

Hlavní je se nebát trošku pozlobit. Partner si tak uvědomí, že by o vás mohl přijít. Nebude si vámi tolik jistý a bude se víc snažit. A jak se chová potvora? Nevzdává se své nezávislosti – vždy si najde čas na své zájmy a koníčky, ideálně mezi více lidmi. Potvora partnera neuhání – muž není středem jejího vesmíru. Vyžaduje to hodně sebekázně, ale vyplatí to. Potvora je záhadná a tajuplná – jakmile muž ví, co bude následovat, ztrácí zájem. Potvora probouzí v muži snažení. To je to hlavní, proč muži milují potvory. Nedovolí mu, aby prokoukl její snahy, a udržuje si kontrolu nad svým časem – do vztahu se nehrne. Další důležitou vlastností potvory je nadhled a smysl pro humor. Potvora ví, že má vysokou hodnotu – neptá se, jak vypadala jeho bývalá partnerka, nesoutěží s jinými ženami. Je dobré mít i jiné záliby než jen svého partnera. Chovejte se ke svému tělu, jak uznáte za vhodné – řekne-li vám muž, že nemá rád červenou rtěnku, stejně ji používejte dál, pokud ji máte ráda.

Jak se mít ráda? Získejte větší sebevědomí během několika dní!

Co když je pro ženu těžké „potvoru“ předstírat?

Je to záležitost jejího sebevědomí. Ženy by si měly více uvědomovat to, jak se chovají a jak je muž vnímají. Žena si třeba může myslet, že on je do ní zblázněný, ale on cítí, že ona potřebuje jeho a že je zoufalá. Laskavost je dobrá věc. Ovšem musí být vzájemná a žena musí umět rozpoznat, kdy dává příliš. Muži si vybírají bezmocné ženy proto, že je chtějí ovládat. Nejde o lásku.

Jaký má vliv role matky na vztah partnera k ženám?

Říká se, že si muži berou v podstatě své matky. Má to co do činění se silnou ženou, která je schopna postarat se o všechno, vymezuje si hranice a občas mu řekne NE. To je typ ženy, s níž se muž cítí bezpečněji. Je možné, že když muži měli mámu „potvoru“, hledají hodnou ženu a naopak. Pokud byla jeho matka posledním kolem u vozu a domácnost řídil otec, takový muž obyčejně nemá rád ženy a ani je nerespektuje.

Kdy je nutné odejít a už se nikdy nevracet?

Když muž flirtuje s jinými ženami a podvádí vás, odejděte. Proč setrvávat ve vztahu, v němž si připadáte špatně? Důležité je cítit se opečovávaná a milovaná a vědět, že se oba partneři cítí dobře. Občas prostě musíte odejít, když je pro vás něco nepřijatelné. Komplikované je to ovšem, pokud jsou ve vztahu děti. Zde je opravdu potřeba dobře zvážit, jak moc je chování muže pro vás nepřijatelné. Možná zkuste manželskou poradnu. Mnohdy se stává, že se muž k ženě chová s neúctou, protože si je jí tzv. jistý. Teprve pokud mu dá najevo, že je silná a skutečně odejde, jeho chování se změní. Ale někdy také ne, s tím je potřeba počítat.

Proč muži milují potvory, ale berou si hodné holky?

Anděl s ďáblem v těle, to je v podstatě úplně to stejné. Muži chtějí mít všechno. Ženu, která se dokáže dobře bavit, ale aby tancovala každý den na stole, to zase ne! Ve společnosti dáma, ale jakmile se zaklapnou dveře od bytu, promění se v dravou šelmičku, která dokáže pořádně vystrčit drápky a dát jim co proto. Proč to ale opravdu potřebují? Schopnost chovat se dobře ve společnosti je zásadní. Samozřejmě se chováme jinak, když jdeme ven s kamarády, a jinak, když muže doprovázíme na firemní akci mezi jeho kolegy. Tam je více než jinde nutné chovat se jako dáma a podpořit partnera v zásadních situacích. Stejně tak jako to my očekáváme od něj.

Ohodnoťte tento článek:
4,8
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Proč muži milují potvory, ale končí u hodných holek? Je to hra!