Menu
WomanOnly
Zdravá výživa a stravování

Proč se nesmí pít destilovaná voda? Může poškodit vaše zdraví

Adéla Beranová

Adéla Beranová

13. 9. 2014

Někdy se může stát, že to při své honbě za zdravým životním stylem přeženete. Příkladem je třeba snaha pít jen destilovanou vodu. Jenže ta není vůbec ke konzumaci určená a může mnohými způsoby vaše zdraví dokonce poškodit.

Co je destilovaná voda

Destilovaná voda prošla procesem destilace a díky tomu byla zbavena rozpuštěných minerálních látek. Voda se tak stává čistou H2O, je bezbarvá, v silné vrstvě dokonce namodralá, bez chuti a zápachu.

Používá se zejména v chemickém průmyslu, třeba k výrobě léčv, v laboratořích ke zpracování fotografií nebo třeba do chladičů automobilů. Využít ji můžete třeba i do napařovacích žehliček. Setkat se s destilovanou vodou můžete ale i u zvlhčovačů vzduchu, nebo ve směsích do odstřikovačů.

Destilovaná voda není určená k pití

Z vyjmenovaného použití destilované vody se dá snadno vydedukovat, že to není tekutina určená k pití. Nemá dokonce vůbec charakter pitné vody, naopak její konzumace  může být nebezpečná.

Dojít může k poškození střevní výstelky. Potvrzený je také negativní účinek na metabolismus vodního a minerálního hospodářství. Jelikož destilovaná voda neobsahuje žádné minerály ani ionty, má tendeci stahovat je z organismu člověka.

Destilovaná voda může mít vliv i na změnu sekrece hormonů. V konečném důsledku může mít její požití za následek poruchu funkce životně důležitých orgánů.

Jaké jsou příznaky požití destilované vody

Mezi první příznaky po vypití destilované vody patří slabost, únava, bolest hlavy, ale také poruchy srdečního rytmu a svalové křeče.

Ohodnoťte tento článek:
2,9
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Proč se nesmí pít destilovaná voda? Může poškodit vaše zdraví