Menu
WomanOnly
Krása

Proč si opravdu musíme čistit pleť každý den? Dokonce dvakrát!

Redakce

Redakce

10. 11. 2014

Péče o pleť je běh na dlouhou trať a po cestě je mnoho úkolů, které byste měla splnit, pokud chcete dosáhnout zářivého obličeje krasavice z plakátu. Hydratace, toner, sérum, maska-seznam by mohl pokračovat donekonečna… Vynechala jsem ovšem jeden bod, bez kterého budou všechny ostatní prakticky bezcenné a tím je čistění pleti.

 

Prakticky si tento krok můžeme rozdělit do dvou podmnožin – na odličování a samotné čistění. Každá malá holčička ví, že zoubky se čistí ráno a večer a toto pravidlo můžeme rozšířit na celý obličej. Je samozřejmé, že ranní čištění pleti může být o mnoho rychlejší, protože není nutné odstraňovat zbytky make-upu. Nicméně je velice důležité i ráno si umýt obličej a použít nejlépe jemný přípravek, který váš obličej očistí a zároveň připraví na krém a následně na líčení.

Pár kapek micelární vody, odličovací mléko nebo jemný gel vás po ránu o tolik nezdrží, ale po pár dnech určitě poznáte rozdíl. Bylo by chybou se domnívat, že můžete ráno mytí přeskočit a vrhnout se rovnou na líčení. Uvědomte, že i během noci vaše kožní žlázky pracují a vy se potíte a také „mastíte“.

Večerní čištění pleti

Večerní čištění pleti je o mnoho důkladnější, ale je to také asi nejdůležitější bod vašeho „programu Krásná pleť“. Usnout se zbytky make-upu je jedna z nejhorších věcí, kterou svému obličeji můžete udělat a je jisté, že pár minut, které tímto ušetříte vás bude stát několik dní pupínků a jedno opuchlé a pobledlé ráno. V první fázi je tedy nutné zbavit se zbytků líčení. Můžete použit olej, mléko,gel nebo dnes velmi oblíbenou šetrnou micelární vodu. Záleží hlavně na vašich preferencích a stavu vaší pleti.Velice častou chybou je opomíjení čištění samotné pokožky po odlíčení… Představte si to jako když si myjete vlasy šampónem-první omytí vás zbaví zbytků produktů, které jste dříve použila a druhým mytím už působíte na samotné vlasy. Na stejném principu funguje i čištění vašeho obličeje.

Očistěte si pleť i ošetřete zároveň

Díky dnešnímu výběru můžete použít prostředek, který kromě čistění splňuje i další funkce dle vašich potřeb. Jemné peelingové gely jsou vhodné i na každodenní čištění, díky čemuž budete pravidelně odstraňovat odumřelé vrstvy pokožky, která bude daleko zářivější a zároveň se zbavíte oněch malých podkožních pupínků, které nevylézají na povrch, ale vytváří ošklivé hrbolky pod kůží. Pokud se rozhodnete pro odličovací olej či balzám, dodáte pleti řádnou dávku hydratace ještě před použitím samotného krému či séra, což oceníte především v zimních měsících. Taktéž můžete vyzkoušet odličovací přípravky na boj s akné či jinými kožními potížemi.

Poté. co si pleť očistíte ráno i večer, je nutné přejít ke krému, gelu či jinému přípravku na hydrataci a zklidnění pleti. Pokud se budete tohoto režimu držet, předejdete pupínkům, unavené pleti a časem poznáte, že se vaše práce vyplatila. Kromě samotného odlíčení a očištění pleti ji tím připravíte na přípravky, který přijdou na řadu jako další a vaše kůže se může po celém dni pod líčením konečně pořádně nadechnout. Můžete investovat do drahých sér a krémů, ale pokud nebudete mít kůži důkladně vyčištěnou, než je nanesete, tak jste vyhodila peníze oknem. Takže až budete příště sahat po kartáčku a pastě tak si vzpomeňte i na svoji pleť. Poděkuje vám…

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Proč si opravdu musíme čistit pleť každý den? Dokonce dvakrát!