Menu
WomanOnly
Hubnutí

Profesionální sportovci radí: 7 tipů, jak se dostat do formy

Veronika Tichá

Veronika Tichá

27. 1. 2015

Chcete se do léta dostat do formy, ale nevíte, kdy a jak začít a jak udělat, abyste dosáhli co nejlepších výsledků? Naše tipy přímo od vrcholových sportovců, olympioniků a jejich trenérů vám pomohou dostat se do dobré kondice včas!

Zaplaťte si osobního trenéra

Pokud si to můžete dovolit, začněte chodit do posilovny a rezervujte si jednu nebo dvě lekce s osobním trenérem. Nemusíte za trenéra utrácet při každé návštěvě, už během jedné hodiny by vám měl být dobrý trenér schopný říct, jak určité cviky provádět správně.

 Vyzkoušejte něco nového

Nebojte se experimentovat a zkuste cvičení, na které byste si třeba dříve netroufli. I když si myslíte, že jste nešika a sportovní antitalent, můžete být mile překvapeni skrytým talentem, který ve vás vězí. Žádný učený z nebe nespadl.

Vhodně se oblečte

Pořiďte si nové sportovní oblečení, budete se v něm cítit dobře a třeba vás namotivuje k lepším výkonům.

Vytkněte si cíl

Nemusí to být hned maraton, ale třeba cíl uběhnout deset kilometrů nebo zúčastnit se amatérských závodů v cyklistice vás určitě nabudí k obdivuhodným sportovním výkonům.

Cvičte s přáteli

Dohodněte se s kamarádem, který bude chodit cvičit s vámi kvůli vzájemné podpoře. Budete se tak lépe držet vašich cílů a pravděpodobně si užijete více zábavy.

Nepoužívejte váhu

Vážení by vás mohlo demotivovat vzhledem k tomu, že svaly váží více než tuk. Pozorujte raději na svém oblečení, jestli hubnete nebo ne.

Odměňujte se za svou snahu

Za pokroky, které uděláte, se vždy odměňte. Dobrá večeře nebo den strávený nicneděláním v posteli vám dodá ztracenou energii a chuť pokračovat dál ve vašem snažení.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Profesionální sportovci radí: 7 tipů, jak se dostat do formy