×
WomanOnly

Protonové centrum pomáhá efektivně i během pandemie: zavedlo službu virtuální ambulance

Protonové centrum

Čas je v případě onemocnění rakovinou zcela zásadním faktorem. Situace v rámci pandemie koronaviru má ale za následek, že se někteří pacienti bojí vycházet z domu, odkládají plánovaná vyšetření, nebo je dokonce ruší a drahocenný čas přitom ubíhá… Pražské Protonové centrum vychází pacientům vstříc, konkrétně zavedením služby virtuální onkologické ambulance. Ta v rámci PTC funguje od ledna letošního roku. Jedná se o systém, v jehož rámci si pacienti mohou sami vybrat, chtějí-li setkání s lékaři absolvovat prostřednictvím videokonzultace, nebo se na něj dostaví osobně.

Virtuální onkologická ambulance

Ve virtuální ambulanci probíhají konzultace pacienta s lékařem prostřednictvím videohovoru. Služba je určena pacientům, jimž bylo nově diagnostikováno nádorové onemocnění a mají podstoupit radioterapii. V rámci virtuální ambulance mohou získat informace o protonové léčbě, jejích výhodách a rizicích. Služba virtuální ambulance je úplně zdarma a pro všechny pacienty z celé ČR.
Hlavní výhody videokonzultace:

  • Možnost absolvovat pohovor s lékaři i v případě náhlého respiračního onemocnění či v případě karantény.
  • Snížení rizika nákazy koronavirem SARS-CoV-2 v době nepříznivé epidemiologické situace v ČR.
  • Úspora vašeho času, jinak stráveného na cestách.
  • Konzultace probíhá z pohodlí vašeho domova.
  • Na základě zaslaných prezentačních materiálů máte možnost připravit si dotazy na lékaře.

Každý pacient má svého koordinátora

Pacienty trápí nejen bolesti, ale i strach a pochybnosti, které se v době pandemie pochopitelně násobí. Proto má každý pacient Protonového centra svého osobního koordinátora, jenž mu je plně k dispozici. I po konzultaci s lékařem je každý koordinátor připraven se s pacientem znovu sejít a probrat s ním další kroky nebo zodpovědět otázky, které pacienta napadly během konzultace. Následují administrativní kroky, jež za pacienta rovněž řeší jeho osobní koordinátor, který také naplánuje všechna nezbytná vyšetření.

Co jste možná nevěděli

  • Protonová léčba je ze zákona hrazena zdravotními pojišťovnami a je tedy dostupná všem pacientům z České republiky, ale i klientům slovenských a vybraných evropských pojišťoven.
  • Pražské Protonové centrum (PTC) dosud léčilo přes 6000 pacientů z 50 států světa.
  • Protonová léčba je v současnosti nejšetrnější radioterapií a dává vysokou šanci na úspěšné zvládnutí léčby při minimalizaci vedlejších účinků.
  • PTC vyvinulo jedinečné postupy ozáření, díky nimž mu patří přední místo na světě v léčbě karcinomu prsu.
  • Protonové centrum je spoluautorem mezinárodních doporučení pro léčbu maligních lymfomů a účastní se klinických studií iniciovaných Oxfordskou univerzitou.
Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*