Menu
WomanOnly
Nemoci a jejich příznaky

Prozradíme vám, jak se léčí encefalitida

Klíšťová encefalitida je onemocnění, které se dá jen těžko jednoznačně diagnostikovat. Často se stává, že lidé poznají příznaky až v pokročilých fázích nemoci. Proto je důležité, abyste neignorovala i ty nejnenápadnější indikátory nemoci, aby mohla být včas nasazena vhodná léčba. Toto virové onemocnění totiž napadá nervovou soustavu a v nejpokročilejších fázích také mozek!

První fáze onemocnění

První fáze onemocnění je jen velmi obtížně diagnostikovatelná, a proto jí také většina lidí přehlíží. Pokud se vám ale podaří nemoc rozpoznat, pak bude i vaše léčba poměrně snadná a rychlá. V takových případech vám váš doktor předepíše odpovídající antibiotika a vy si poležíte pár týdnů v posteli v pohodlí domova.

Pokročilejší fáze si vyžádají pobyt v nemocnici

Ve většině případů se ale bohužel nemoc neprojeví žádnými typickými příznaky, a tak bují až se dostane do pokročilých fází. V takovém případě již člověka sužují kruté bolesti hlavy a vy budete muset zavítat do nemocnice.

V nemocnici vás v první řadě připojí k infuzím, které vás nejen zavodní, ale především zbaví těch největších bolestí a přinesou částečnou úlevu. Také vám odeberou krev, ze které poznají s čím momentálně bojuje váš organismus a nasadí vám vhodný typ léčby. Nakonec přijde oční lékař, který vám vyšetří zrak, aby vám lékaři mohli odebrat mozkomíšní mok

Odběr mozkomíšního moku

Odběrem a následnou analýzou mozkomíšního moku mohou lékaři zjistit velké množství důležitých informací. Díky tomu můžou optimalizovat vaši léčbu tak, aby byla co nejúčinnější a zároveň co nejrychlejší.

Odběr mozkomíšního moku se prování takzvanou lumbální punkcí, kdy se jehla zavede do oblasti bederní páteře a odebere se malé množství moku. Tato procedura je pro pacienta velmi nepříjemná, ale je nezbytná pro jeho diagnózu.

Je důležitý absolutní klid

V několika dalších dnech, po nasazení vhodné léčby, se pacientovi uleví a cítí se zdravý. V této fázi je ale důležité dodržet absolutní fyzický a psychický klid, protože tělo stále bojuje se zákeřnou nemocí, i když jsou příznaky na ústupu. Proto dodržujte pokyny svých lékařů a buďte vzorná pacientka!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Prozradíme vám, jak se léčí encefalitida