Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

První máj ve společnosti filmu. Vyberte si z naší láskyplné nabídky

Jana Davidová

Jana Davidová

1. 5. 2014

První máj chce každý strávit se svým přítelem či přítelkyní. Společný program si můžete vylepšit tím, že jej završíte pestrou kolekcí romantických filmů, jež přivede tento den k dokonalosti.

FOTO: Titanic

Leonardo DiCaprio a Kate Winslet se upsali svým rolím, aniž by byl ještě dopsaný scénář. Zdroj: Bonton

Pretty Woman

Jsou mezi námi lidé, kteří nevěří na lásku. O to víc jsou potom překvapeni, když ji potkají na rohu ulice.

Jak se v pohádkách z ošklivého káčátka stane krásná labuť, tak se i Vivien (Julia Roberts) změní z obyčejné šlapky v elegantní dámu potom, co nasedne do auta bohatého Edwarda Lewise (Richard Gere).  Ten jí totiž nabídne obchod – bude mu celý týden dělat společnici a on jí zaplatí 3000 dolarů. Situace se však začne komplikovat ve chvíli, kdy Edward začne pro Vivien být víc než jen zákazníkem…

FOTO: Pretty Woman

Zdroj: Magic Box

Autorem romantické pohádky zasazené do moderního Hollywoodu je Gary Marshall. V příběhu prolínajícím světy ulice a luxusu si můžeme kromě skvělého hereckého výkonu všimnout i detailů dějové linie. Kupříkladu opera, na kterou vezme Edward Vivian, se jmenuje „La Traviata“, v níž se prostitutka také zamiluje do bohatého muže.

Chceš mě, chci tě

Není nad osvědčené vzorce vztahů. A co teprve nad jejich ničení.

Osobní život Abby (Katherine Heigl) představuje jednu velkou tragédii. Navíc je kvůli nízké sledovanosti nucena spolupracovat s Mikem (Gerard Butler), jehož nemůže vystát kvůli jeho názorům na vztahy, a tak se ho snaží zbavit. Jenže se začne ukazovat, že jeho teorie nejsou úplně zcestné, a tak spolu uzavřou dohodu. Pokud Abby díky Mikovým radám získá svého vysněného souseda, přestane ho terorizovat.

FOTO: Chces me, chci te

Zdroj: Falcon

Romantická komedie o obrovské propasti oddělující způsob uvažování mužů a žen. Důvod Mikova šovinistického smýšlení se začne ve filmu rozebírat ve chvíli, kdy se objeví jako host v pořadu Noční show Craiga Fergusona. Ve skutečnosti jsou Butler a Ferguson dobří přátelé a herec se v jeho show objevuje poměrně často.

Gejša

Matka říkávala, že jsem jako voda, jež propluje i mezi kameny. Že si dokážu najít cestu úplně všude.

V zemi vycházejícího slunce na Chiyo padne stín, když je oddělena od své sestry a prodána, aby se stala gejšou. Ta však chce najít svou sestrou a zmizet, což se jí bohužel nepovede, a tak je donucena stát se služkou. Ale nakonec přece jen potká někoho, kdo jí vnese naději do života. Od toho dne tomu muži chtěla být co nejblíž, přičemž k němu vedla jen jediná cesta, a to stát se tím, před čím utíkala – gejšou.

FOTO: Gejsa

Zdroj: Bonton

Slovo gejša znamená umělkyně. A být gejšou znamená ztělesňovat živé umělecké dílo.  Tajemný závoj elegance nám odkryl režisér Rob Marshall, když exotickou krásu přenesl z papíru na plátno. Film je totiž natočen podle románu Arthura Goldena, který čerpal ze zpovědí několika gejš, především nejslavnější gejši Mineko Iwasaki.

Titanic

Když skočíš, tak já taky, pamatuješ?

On lístek na palubu Titanicu získal v hazardu, ona bude spát na posteli apartmá první třídy. Ale i přes jejich rozdíly se do sebe Jack (Leonardo DiCaprio) a Rose (Kate Winslet) zamilují a chtějí spolu zůstat. Jenže osud jim naplánoval budoucnost zcela jinou, a to v okamžiku, kdy loď kvůli lidské nadutosti narazí do ledovce. Jejich sny se rázem promění v hrůzostrašný boj o přežití, přičemž jim zbývá málo času.

FOTO: Titanic

Zdroj: Bontonfilm

Jednou z nejpropracovanějších romantických tragédií nás provedl génius James Cameron, jenž stvořil hotové mistrovské dílo. Film vydělal bezmála dvě miliardy dolarů a po dlouhou dobu si držel první místo v celosvětových kino výdělcích. Náklady na natáčení byly 200 milionů dolarů, což je víc, než kolik stálo postavení skutečného Titanicu.

Ženy v pokušení

Měj se na pozoru, nikdy totiž nevíš, kdy narazíš na zajímavýho chlapa.

Helena má diplom z manželských vztahů a vždy si poradila s každým problémem. Jenže když načapá svého muže, jak ji podvádí, propadne zoufalství. Do parády si ji nicméně vezmou její dcera a svérázná matka, která si umí omotat kolem prstu každého muže. Helena se sice prvně snaží držet svých zásad, leč později změní názor na věci, jež dřív odsuzovala.

FOTO: Zeny v pokuseni

Zdroj: Bonton

Ženy v pokušení jsou sympatická a šmrncovní podívaná s nádechem tragikomiky od Jiřího Vejdělka, který je tvůrcem jedněch z nejlepších novodobých komedií. Stejně jako v jeho ostatních filmech byli zvolení herci trefou do černého. Eliška Balzerová byla dokonce oceněna Českým lvem za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

První máj ve společnosti filmu. Vyberte si z naší láskyplné nabídky