Menu
WomanOnly
Apetit

RECENZE: Brandnooz Box se s rokem 2016 rozloučil sektem bez alkoholu

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

1. 1. 2017

Rok 2016 už skončil, zato ochutnávání nového jídla a pití v krabicích Brandnooz Box ne. V prosincovém vydání jste mohli najít šumivý sekt i spoustu nápojů na zahřátí. Přečtěte si naši recenzi, kde jsme všechny výrobky vyzkoušeli a zhodnotili.

Zima tentokrát přichází spíš pozvolna, přesto tělu hrozí nejrůznější chřipky a nastydnutí. Brandnooz Box na to v prosinci myslí a přináší jak exkluzivní sirup, který se dá zalít horkou vodou, tak bylinné bonbony na podrážděný krk.

Jako vždy všechny výrobky dorazily v zelené krabici vystlané syntetickou slámou, aby se nic nerozbilo. Tématem byla zima a konec roku, takže kromě hřejivých dobrot narazíte i na dvě lahve sektu a nějaké to křupání k televizi.

Jupí Horká švestka se skořicí (0,7 l, cena v obchodě 56,90,-)

Brandnooz Box je hlavně o ochutnávání novinek – a přesně tou je švestkový sirup od Jupí. Jde o prosincovou novinku, která se v obchodech zatím moc nezabydlela, a tak je její zařazení do krabice skvělý nápad.

Na sirupu je nejlepší, že ho můžete zalít jak studenou, tak horkou vodou a vyrobit si skvělý hřejivý nápoj k večernímu filmu. Sladké švestky jsou tu okořeněny trochou skořice. Nápoj krásně voní a vůbec se ho nebojte rozředit více, než jak radí obal, je totiž poměrně sladký. Neobsahuje umělá barviva, sladidla ani konzervanty.

Patifu Delikates (100 g, cena v obchodě 26,90,-)

Naopak tahle tofu paštika žádná velká novinka není, minimálně pro vegetariány nebo pravidelné zákazníky DM drogérií. Ale chutná výborně! Varianta Delikates připomíná klasickou, masnou paštiku smíchanou s troškou cibule. Složení má zato lehké a klidně se může jíst i častěji. Nemusíte ji navíc skladovat v lednici, takže se skvěle hodí třeba na výlet, protože se jen tak nezkazí.

Rotkäppchen (2x 0,2 l, cena v obchodě 2x 47,-)

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

A co by to bylo za konec roku, kdybychom si nepřipili něčím šumivým? Brandnooz Box tentokrát myslel i na řidiče či abstinenty a zařadil hned dvě malé lahvičky sektu – verze demi sec a rosé bez alkoholu. Demíčko má příjemnou, nepříliš trpkou chuť, ve srovnání s Bohemia Sektem je ale méně sladké. Désalcoolisé Rosé je ještě kyselejší, s ovocným nádechem.

Značka Rotkäppchen je na českém trhu už více než rok, variantu bez alkoholu však představila poměrně nedávno. Původem je z Německa, vyrábí se nedaleko Lipska.

Korunní Neperlivá (0,75 l, cena v obchodě 11,90,-)

Pokud si chcete k sektu dát rovnou i nějaké to víno a hydratovat se v pauzách vodou, pak by vás mohla zaujmout tato neperlivá voda od Korunní. Jako jediná minerální voda v Česku je držitelem certifikátu „Voda vhodná k vínu“, kterou uděluje Vinařský institut ve spolupráci se sommeliéry.

Nu, po jejím ochutnání asi budu trochu ostřejší a rovnou říkám, že to na mě působí jen jako marketingový trik. Cena vody by mi vůbec nevadila (ostatně nějak extra drahá ani není). Ale ta chuť! Voda je údajně málo mineralizovaná, přitom hned na první napití jsem cítila kyselost, jaká mi k vínu vůbec nesedí. Nejsem sice sommeliér, ale když si k vínu dávám sklenici vody, chci, aby byla neutrální – bez chuti a zápachu. Nejvíce se tomu stále blíží obyčejná voda z vodovodu, ze značek pak dražší Evian.

Ricola Bylinný originál (75 g, cena v obchodě 54,90,-)

Bonbony od Ricoly pravidelně kupuju, pomáhají na takový ten divný pocit v krku (když ale začne bolet, je už samozřejmě pozdě). V boxu jsem tentokrát našla bylinnou klasiku, nově však s tradičním, hranatým tvarem.

Bonbony obsahují extrakt ze třinácti bylin včetně máty, tymiánu nebo šalvěje. Na jednu stranu jsou prakticky zabalené do zvláštních papírků, ale já osobně dávám spíš přednost malým krabičkám.

Carla Čokoška (20 g, cena v obchodě 6,-)

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Nejroztomilejší výrobek v krabici je tu: čokoláda od dětí pro děti. Má krásné obaly se zvířaty ze zoologické zahrady ve Dvoře Králové…která nakreslily právě děti. Velikostí je pak tak akorát malá, abyste se nebáli ji dítěti dát jako sladkou odměnu. Čokoláda není přehnaně sladká, konzistencí je jemná a obsahuje nejméně 31 procent kakaové sušiny (podobně jako třeba Orion). Vyrábí se v Česku.

TUC Original (100 g, cena v obchodě 19,90,-)

O krekrech TUC asi není třeba se nějak více rozepisovat. V boxu jste mohli najít variantu Original, tedy nasládlý krekr, který je pouze jemně osolený. Ideální jako večerní chroupání nebo klidně i coby podklad pro křupavou jednohubku.

Maxi Vita Herbal Horký nápoj (2x sáček, cena v obchodě 69,90 za 10 sáčků)

Pokud vás s příchodem zimy trápí nastydnutí, sáhněte kromě léků i po horkých nápojích od Maxi Vity. Do krabic byly zařazeny dva pytlíčky – brusinka a echinacea. Brusinkový nápoj není nějak kyselý, chutná poměrně ovocně a pomáhá na močové cesty. Echinacea je pak dobrá na doplnění vitaminů a zlepšení imunity.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: Brandnooz Box se s rokem 2016 rozloučil sektem bez alkoholu