Menu
WomanOnly
Apetit

RECENZE: Brandnooz Box v červenci 2016 potěší milovníky sladkého chili a sušenek

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

1. 8. 2016

Červencový Brandnooz Box sice není úplně ve znamení zdravé výživy, zato je ale plný novinek ze světa jídla a pití. Ochutnali jsme například kakaové Oreo sušenky nebo skvělé koření na kuřecí maso. Přečtěte si recenzi, kde jsme vše zhodnotili.

Brandnooz Box v červenci sice nemyslel na ty, kdo holdují zdravějšímu stravování, ale na druhou stranu připravil mix opravdových novinek na českém trhu. Ať už jde o cereální verzi Cini Minis, anebo kakaové sušenky Oreo – není to něco, co byste měli jíst po hrstech, ale zařazení do boxu je správný nápad, protože ten má být hlavně o zkoušení.

Vše bylo jako každý měsíc zabaleno do zelené krabice vystlané syntetickou slámou a skleněná lahev byla obalená bublinkovou folií, aby se nerozbila.

Nestlé Golden Minis (375 g, cena v obchodě 89,90,-)

Cini Minis jsou klasika – přeslazené cereálie s tak skvělou skořicovou chutí, že leckdo neodolá a dá si jich pár i jen tak bokem bez mléka. Od dubna jsou nově na českém trhu i Golden Minis, které se primárně liší celozrnnou moukou ve svém složení.

Podle letáku mají mít sušenkovou příchuť, což si neumím úplně představit a jsem celkem i ráda, že ji tam ani necítím. Zato zmíněná celozrnná mouka je cítit dost a cereálie navíc nechutnají ani tak sladce. Cena je poměrně vysoká, a tak za zařazení do boxu rozhodně dávám palec nahoru – bezva nápad výrobek, který bych si normálně nekoupila, takto vyzkoušet.

Develey Dresink (200 ml, cena v obchodě 39,90,-)

Do boxu byly i náhodně zařazeny moje dvě nejoblíbenější varianty dresinků – jogurtový a francouzský. Takže ať bych našla jakýkoliv, bylo by mi to asi jedno. S oběma vyrobíte skvělé saláty: jogurtový se hodí do směsi římského salátu, okurky, ředkviček a uvařeného vajíčka. Francouzský s koprem zase zpestří variantu se salátem, rajčaty a studenými krůtími prsy.

brandnooz-4

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Dresinky pochází od pro mě dosud neznámé firmy Develey, kterou asi začnu bedlivěji sledovat.

Oreo Chocolate Creme (176 g, cena v obchodě 34,90,-)

Oreo už se pomalu zabydlelo na českém trhu a lidé vesměs pochopili, že oproti známému Discu se liší hlavně tmavou čokoládovou sušenkou. Od léta můžete ochutnat i verzi s kakaovým krémem. Nijak velký rozdíl ale nečekejte. O to menší, když si dáte sušenku tradičně s mlékem.

Milka Sensations (156 g, cena v obchodě 39,90,-)

Jak už jste si určitě všimli, Milka vyrábí nejen čokolády, ale i sušenky. A Sensations jsou právě letní novinka – cookies sypané klasickou mléčnou Milka čokoládou. Do boxu byla zařazena varianta Soft inside, která je podobně měkká jako pravé domácí cookies (ačkoliv stále zbytečně sladké).

V balení najdete šest sušenek, takže cena není zrovna přívětivá, ale jednou za čas proč ne. Navíc lze dát sušenky na deset vteřin do mikrovlnky a pak je jíst teplé, s lehce roztátou čokoládou. Mně sice chutnaly spíš klasicky zastudena, ale přítel zase jásal nad rozehřátou verzí – takže záleží jen na vás.

Maggi Dobré polévky (58 g, cena v obchodě 39,90,-)

Nejsem úplně fanoušek polévek z pytlíku, ale když jedete třeba do divočiny v horách, pár jich přibalit musíte. Nové polévky od Maggi můžou být celkem dobrý tip. V boxu byly náhodně čtyři různé příchutě: fazolová, cibulová, knedlíčková a bramboračka.

Já měla v krabici poslední jmenovanou, ve které jsem dokonce našla i sušené hříbky. Složení nevypadá špatně a z jednoho pytlíku vyrobíte podle obalu tři porce (pokud je to ale vaše jediná večeře, tak spíš dvě). Cena je však strašně vysoká a kromě turistů si neumím moc představit cílovou skupinu polévek z pytlíku, která by za balení dala čtyřicet korun.

TUC Sweet Chili (100 g, cena v obchodě 19,90,-)

Sýrové nebo slaninové krekry TUC zbožňuju, a to i jako malou sváču namazanou žervé (ano, trochu prasárna). Chili naopak nesnáším, zvlášť když pálí.

brandnooz-8

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Kupodivu ale tahle kombinace vyšla víc než dobře a asi mám nového favorita od téhle značky! Chili je v krekrech cítit poměrně výrazně, přitom je ale sladké a pálí úplně minimálně.

Vitana Gurmánské koření (30 g, cena v obchodě 22,90,-)

Vitana nedávno představila novou řadu Gurmánského koření, které je určené na maso na pánev, ale i na gril. Když se podíváte do složení, najdete v něm celkem jednoduchý mix bylinek, který si případně můžete připravit i sami – pepř, tymián, citron…

Dohromady jde ale o super kořenicí směs, která nepůsobí vůbec chemicky a ani není přesolená – naopak je díky citronové šťávě lehce nakyslá. Tedy alespoň ta určená na kuřecí maso, kterou jsem já našla v boxu. Jiní odběratelé dostali zase směs na vepřové steaky. A pozor, jde o první podobné koření, které je v částečně průhledném obalu, takže vidíte, jak vypadá.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: Brandnooz Box v červenci 2016 potěší milovníky sladkého chili a sušenek