Menu
WomanOnly
Apetit

RECENZE: Brandnooz Box v listopadu 2014 představil i potraviny pro alergiky

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

2. 12. 2014

Listopadová krabice s překvapením přinesla oproti předchozím vydáním hlavně zdravé potraviny, a to i pro ty, kteří trpí nějakými alergiemi – ať už jde o bezlaktózovou smetanu, nebo těstoviny bez lepku. Přečtěte si naši recenzi, kde jsme všechny výrobky vyzkoušeli a zhodnotili.

Na Brandnooz Box se v listopadu snesla vlna kritiky, ovšem nejčastějším důvodem nebyl obsah krabice, zato dodání. Vše je stejně zabalené – do zeleného boxu vyplněného syntetickou slámou. Doručovatel se však změnil z PPL na poštu, s níž se nedá domluvit na přesném čase dodání a u které mají někteří špatnou zkušenost s nakládáním s balíky. Jednu výhodu to ale má – po nezastižení adresáta budou boxy uloženy na pobočce pošty.

Výrobky tentokrát tíhnou ke zdravým variantám či alternativám pro alergiky. Narazíte tak na pomerančový džus místo přeslazeného pitíčka nebo zeleninové těstoviny.

Emco Ovesné vločky (350 g, cena v obchodě 34,90,-)

Ovesné vločky od Emca jsou červencovou novinkou, která byla do krabic umisťovaná ve dvou variantách: s brusinkami, nebo s krokantem. My jsme narazili na první variantu a zkusili ji zalít horkou vodou (vločky se ale dají kombinovat i s jogurtem nebo mlékem).

Hlavní nevýhodou je, že na krabici není dávkování, takže při smíchání s vodou se musíte řídit podle oka. Chuťově je směs nevýrazná, a to hlavně bez přidání medu. Brusinek je navíc celkem málo. S ochuceným jogurtem je ale snídaně výrazně lepší.

Ahmad Tea Citrus (40 g, cena v obchodě 59,90,-)

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

V přiloženém dopise je uvedena příchuť s citronem a zázvorem, v boxu ale všichni našli citrusový mix – což je spíše letní varianta. Moc to ale nevadí, na vyzkoušení kvalitních čajů od Ahmadu to stačí. Moje osobní zkušenost je, že ovocné čaje má tato značka s oceněním kvality Czech Super brands dobré, ale stále srovnatelné s jinými (například London). Zato černé pytlíkové čaje jsou bezkonkurenční.

Perfect Pasta Zeleninové špagety (200 g, cena v obchodě 79,-)

Nudle od Perfect Pasta jsou přesně věc, kterou v Brandnooz Boxu uvítám – sama bych si je nikdy nekoupila, ale zase jsem zvědavá, jak taková zeleninová náhražka může chutnat. Z 96 procent obsahují vodu, jinak jsou vyrobeny z kořene Konjac.

Připravují se podobně jednoduše jako třeba rýžové nudle – akorát jsou už v tekutém stavu. Z pytlíku se vytlačí voda, nudle se propláchnou a vloží do vroucí vody, ve které se vaří pět minut. Následně se smíchají s hlavním jídlem, já zkusila klasické kuřecí kousky se zeleninou. Chuť byla výborná, srovnatelná s jinými nudlemi. Problém ale je, že jich je strašně málo, jen na dvě porce, ovšem cenou se blíží k 80 korunám.

Chio Exxtra Deep (65 g, cena v obchodě 24,90,-)

Vlnkovaté chipsy jsou v posledních měsících hitem a značky se předhánějí alespoň v příchutích, když tvar mají stejný. Chio Exxtra Deep umístilo do krabice slané, s příchutí grilovaného steaku a nebo se sladkým chili, které jsme zkoušeli my. Kupodivu chipsy nebyly až tak pálivé a daly se bez problému jíst, i když jste citlivější. Kořeněné byly tak akorát, dokonce se přepravou ani moc nerozdrtily.

Jumex Pomeranč (200 ml, cena v obchodě 14,-)

brandnooz-box-7

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Malá krabička s pomerančovým nektarem je dobrou alternativou ke sladkým pitíčkům pro děti. Sice pořád nejde o 100% džus, ale neobsahuje tolik cukru a s pomerančem to má rozhodně víc společného. Pro dospělé se ale příliš nehodí a lepší je sáhnout po některé plechovce z široké nabídky Jumexu. Tuto mexickou značku jsme už v Brandnooz Boxu viděli poněkolikáté, tak snad budeme příště objevovat i něco nového.

Meggle Lactose free smetana (200 ml, cena v obchodě 19,90,-)

Tuto bezlaktózovou smetanu jsme zkoušeli už v březnu, akorát ve větším balení. Těchto 200 ml je samozřejmě praktičtějších, ale jinak podobná výtka jako u Jumexu – příště raději něco, co odběratel boxu nezná.

Jinak je smetana od Meggle dobrou náhradou sójové smetany, která se docela prodraží. Použít se dá do omáčky, krémové polévky i kávy. Po vyzkoušení do omáčky (se sušenými rajčátky) je velice dobrá, sójová smetana v ní ale chutná ještě krapet lépe. Co se týče kávy, vyrovná se i klasickým smetánkám – rozdíl v chuti nepoznáte.

Mentos Pure Fresh Cherry mint (60 g, cena v obchodě 59,-)

Třešňové žvýkačky od Mentos jsou listopadovou novinkou, takže skvěle načasované zařazení do boxu. Chutnají příjemně, mentolová příchuť není nijak přehnaná, a výdrž se pohybuje kolem klasické půlhodiny. V praktickém uzavíratelném balení jich je 40.

Chupa Chups Melody Pops (2×15 g, cena v obchodě 2×9,90,-)

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Tohle je trochu nostalgie, která se ale stejně jako džus v krabičce hodí spíš dětem. Lízátka ve tvaru píšťalky jsou klasika, od listopadu ale Chupa Chups zavádí příchuť Cola (ačkoliv mám takový pocit, že jako malá jsem si právě colové píšťalky kupovala…). Není moc přeslazená, naopak lehce nakyslá. Kdo ale už vyrostl a má raději praktické sladkosti, kulatá lízátka mají lepší tvar a neškrábou na jazyku.

Kotányi Citrónový cukr (50 g, cena v obchodě 19,90,-)

Citrónový cukr jsme už zkoušeli od Vitany, tentokrát je na řadě Kotányi. Prodává se už delší dobu a je určen pro ty, kteří si chtějí usnadnit práci, konkrétně nechtějí strouhat citronovou kůru. Tento cukr ji totiž rovnou sám obsahuje a dá se použít do různých typů pečiva. My jsme zkusili muffiny, kde spolu s hořkou čokoládou vytvořil originální kombinaci. Dá se ale využít i u dortů, krémů či ovocných salátů.

Kromě těchto výrobků byly v boxu tři letáky, od Meggle, Jumexu a Perfect Pasty, přičemž od poslední zmíněné značky se hodí informace nejvíce. A jak chutnal listopadový box vám? Ocenili jste některé alternativy? Podělte se o názory v diskusi pod článkem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: Brandnooz Box v listopadu 2014 představil i potraviny pro alergiky