Menu
WomanOnly
Apetit

RECENZE: Brandnooz Box v březnu 2014 přinesl kvalitní jídlo i sladkosti

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

24. 3. 2014

Slyšeli jste o třešňovém džemu s marcipánem? Nebo o jednom z nejlepších kečupů na českém trhu? Jestli ne, pak je tu pro vás březnová krabička s překvapením v podobě nového jídla – Brandnooz Box.

Pokud jste ještě nezaznamenali, co je Brandnooz Box, pak vám unikla už tři vydání. Jde o krabičku s překvapením, nebo spíše krabici. Každý měsíc vychází, podobně jako v případě tzv. beauty boxů, nové vydání, u kterého ale dopředu nevíte, co bude obsahovat – můžete akorát očekávat několik novinek či zajímavých tipů z kategorie potravin.

Krabice dorazí v zelené barvě a je vystlána syntetickou slámou, v níž jsou uloženy všechny produkty. Když má některý z nich skleněný obal, má kolem sebe ještě bublinovou fólii. Ke všemu je přidán informační dopis i s cenami a zajímavostmi a k některým výrobkům i letáček. V březnu vyšel v České republice Brandnooz Box už počtvrté a i tentokrát naplnil očekávání.

Bublimo Sirup (500 ml, cena v obchodě 99,-)

Začněme od toho nejdražšího produktu, který ale ve skutečnosti není až takové terno, jak se tváří. Jde o sirup od firmy Kofola, který byl umisťován v několika náhodných příchutích. K nám doputovala pomerančová, u jiných se objevil i Tonic nebo Top Topic – což by bylo na zkoušení určitě lepší, ale samozřejmě ani pomeranč nechutná špatně.

Sirup je určený do speciálního výrobku Bublimo od značky Eta, který vám vyrobí perlivý nápoj. Ten by měl s těmito sirupy chutnat přesně tak, jako klasické perlivé nápoje typu zmíněného Top Topicu. Pokud speciální přístroj nemáte, nevadí – můžete k sirupu přidat klasickou perlivou vodu nebo stačí i z vodovodu. Sirup se dá totiž použít jako jakákoliv jiná šťáva.

Vzhledem k ceně by ale v případě takového využití bylo asi lepší sáhnout po jiné značce. Tento pomerančový totiž obsahuje jen 10 procent ovocné složky. To sice není úplně málo, ale na trhu existují i šťávy s vyšším podílem. Tato alespoň neobsahuje umělá barviva a konzervanty.

Schwartau Džem višeň s marcipánem (340 g, cena v obchodě 69,90,-)

Zato džem od Schwartau by byl u nákupu výbornou volbou. Obsahuje 40 gramů ovoce na 100 gramů džemu, což se už blíží tzv. extra džemu (musí mít alespoň 45% podíl). Cena je přitom poměrně nízká.

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Všichni v Brandnooz Boxu obdrželi příchuť s třešní a marcipánem, což je velice příjemná limitovaná edice. Nakyslá po třešních, se sladkou stopou po mandlovém marcipánu. Chuť je ale poměrně výrazná, a tak džemu stačí méně než u jiných značek. Snad by jen ještě více napomohlo, kdyby v něm byly větší kousky ovoce.

Meggle Lactose Free smetana (500 ml, cena v obchodě 37,90,-)

Bezlaktózová smetana od Meggle je na českém trhu už nějaký ten pátek, moc lidí si jí ale zatím nevšimlo, a tak je její zařazení do krabičky dobrý nápad. Může být pro alergiky dobrou náhradou sójové smetany, která se docela prodraží. Vzhledem k objemu je cena balení výborná.

Použít se dá do omáčky, krémové polévky i kávy. Po vyzkoušení do omáčky (se sušenými rajčátky) je velice dobrá, sójová smetana v ní ale chutná ještě krapet lépe. Co se týče kávy, vyrovná se i klasickým smetánkám – rozdíl v chuti nepoznáte. Tato smetana má ale navíc praktický uzávěr a bez obsahu laktózy nebude citlivější milovníky jídla nadýmat.

Kand Tomato Ketchup (520 g, cena v obchodě 29,90,-)

Kečup od značky Kand byl pro mnoho zákazníků úsměvným výrobkem. Přece jen nejde o žádnou novinku, tak proč byl v boxu obyčejný kečup? Byla by ale velká škoda skončit jen u označení obyčejný. Obsahuje totiž 200 gramů rajčat na 100 gramů kečupu a není zahušťovaný modifikovaným škrobem. Nejen proto se v dTestu spolu s kečupem z Lidlu umístil na první příčce (což měl možná Brandnooz Box zmínit v přiloženém dopisu – přece jen, proč nevyzdvihnout takovou kvalitu?).

Do krabiček byly údajně zařazovány varianty sladký a s česnekem, my jsme našli první možnost. Chutí je výborný, lehce nakyslý. Konzistencí nedrží tolik pohromadě, což svědčí o absenci škrobu, a není to tedy chyba.

Mentos Strawberry Mix (37,5 g, cena v obchodě 17,90,-)

Od letošního března se na český trh dostane nová příchuť bonbonů Mentos, a to jahodový mix. Jde o kombinaci sladké, klasické a osvěžující kyselé jahody. Jako jiné příchutě jsou i tyhle mentosky výborné, jen ono rozdělení je trochu zvláštní. Po spořádání půlky balení jsem totiž pořád nenarazila na kyselý bonbon. Ale kdo ví, možná mě ty sladké mírně otupily.

Corny Big Brownie (50 g, cena v obchodě 14,90,-)

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Od značky Corny byly v boxu zařazeny dvě tyčinky. Jedna je klasického tvaru, ovšem s limitovanou příchutí brownies. Někteří zákazníci si na Facebooku ztěžovali, že je tyčinka příliš sladká, ale mně to tak nepřišlo. Akorát chutná dost podobně jako obyčejná čokoládová Corny (jenže z čeho jsou taky vyrobeny brownies, že?). Tyčinka pak ve výsledku poměrně zasytila.

Corny MilkCocoa (30 g, cena v obchodě 12,90,-)

Ne však jakýsi čokoládový toast, opět od Corny – což je ale dáno i složením a nižší gramáží. Na téhle tyčince je výborná mléčná náplň a její výrazně odlišný vzhled. Opět nepůsobí moc přeslazeně, ale jde samozřejmě o sladkou tyčinku, a tak by si zákazníci neměli Corny zaměňovat za každodenní svačinku.

Chio Chipsy Xtreme Chili (70 g, cena v obchodě 24,90,-)

Z těchto chipsů museli být nadšení milovníci pálivého jídla. Pálí totiž dost. Nejprve máte pocit, že obal lže, protože zpočátku je brambůrek hezky nasládlý… Ale pak to přijde. Chili je cítit v celém krku, a to i několik minut poté, co jste vyprázdnili pytlík.

Tato nová řada jde na trh až v dubnu, a tak si zákazníci Brandnooz Boxu můžou připadat mírně prominentně. Existuje dál i příchuť wasabi a soli s octem po vzoru anglických octových chipsů. Velikost jednotlivých brambůrků je průměrná a kupodivu se v krabičce ani nepolámaly.

Mixit Maxisměs Fík (50 g, cena v obchodě 19,90,-)

Další skvělý nápad, za který si tvůrci boxu zaslouží pochvalu. Mixit existuje už poměrně dlouho, ale pořád ho ne každý zná. Přitom se dá na jejich webu namíchat zcela vlastní mix müsli, a to z kvalitních surovin. Maxisměs Fík je již předpřipravená kombinace.

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Výborné na ní je, že není přeslazená – sladké je jen to, co takové má být, například obsažený fík. Osobně mám radši, když si mix připravím sama, ale v takovém případě by se mi do ruky nedostalo jednoporcové balení, které se hodí na cesty nebo těm línějším z nás. Porce je dobře vybalancovaná a po smíchání s bílým jogurtem se z ní nasnídá i hladovější krk.

Vitana Cukr s citronovou kůrou (20 g, cena v obchodě 5,90,-)

Na závěr tu máme nejmenší výrobek, který už se také prodává delší dobu, ale přiznám se, že ani já jsem si ho zatím nevšimla. Opět je pro ty, kteří si chtějí usnadnit jídlo, konkrétně nechtějí strouhat citronovou kůru. Tento cukr ji totiž rovnou sám obsahuje a dá se použít do různých typů pečiva.

My jsme zkusili muffiny, kde spolu s hořkou čokoládou vytvořil originální kombinaci. Dá se ale využít i u lineckého nebo třeného těsta, do krémů nebo zmrzliny. V záchvatu experimentování jsem trochu nasypala i do coly, ale projevilo se, že na to není určený – zbytečně pití zesladil, a tak v tomto případě radši zůstanu u obyčejného citronu.

A co vy, který výrobek vás v Brandnooz Boxu nejvíce potěšil? A pokud jste neobjednali, na který se vám hned seběhly sliny? Podělte se o své názory v diskusi pod článkem!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: Brandnooz Box v březnu 2014 přinesl kvalitní jídlo i sladkosti