×
WomanOnly

RECENZE: Brandnooz Box v únoru 2015 představil skvělý sirup i muffinový čaj

Brandnooz Box únor 2015

Kdo se těší na jaro, uvítal poslední zimní krabici s překvapením Brandnooz Box. Tentokrát došlo na svěží sirup, ovocný nektar i neokoukaný energetický nápoj. Přečtěte si naši recenzi, kde jsme všechny výrobky vyzkoušeli a zhodnotili!

Sice je už březen v plném proudu a venku to vypadá na blížící se jaro, ovšem únorový Brandnooz Box dorazil většině zákazníků až nyní – kvůli potížím s Českou poštou. Stálo to ale za to. Sice se některé typy výrobků nebo přímo konkrétní nápoje opakují, došlo ale i na kvalitní mátový sirup nebo neobvyklé müsli tyčinky.

Vše bylo jako vždy zabaleno do zelené krabice vystlané syntetickou slámou a lahev se sirupem byla navíc v bublinkové folii, aby se nerozbila. Průvodní dopis slibuje první paprsky sluníčka, což naplňuje už jen výrazně vysoké zastoupení ovocných příchutí.

Kitl Syrob (500 ml, cena v obchodě 119,-)

Sirup od Kitlu je tahák únorového boxu – jeho cena je totiž tak vysoká, že člověk by si ho jen tak pravděpodobně nekoupil. V krabici jsme mohli najít mátovou nebo zázvorovou variantu, prodává se ale i bezový květ. Všechny příchutě jsou prý vyrobeny z BIO bylinek.

Mátový sirup chutná výborně, máta je v něm opravdu cítit – pokud ale nejste její fanoušek, pak se vám tím spíš netrefí do chutě. Dá se míchat se studenou vodou jako limonáda (v poměru 1:10), ale i s horkou vodou jako pití blízké mátovému čaji (v poměru 1:7).

Sirup je ve skleněné lahvi, krásně potažené papírovým obalem. A není ho vůbec málo.

Emco Ovocné tyčinky (3×30 g, cena v obchodě 39,90,-)

Ovocné tyčinky od Emca byly do boxů zařazovány dokonce ve třech příchutích. My narazili na malinu, ale jinak to mohl být i ananas nebo grep.

Malina je asi největší výhra. Tyčinky jsou příjemně sladkokyselé, šťavnaté a opravdu chutí připomínají ovoce, ne nic chemického (ačkoliv iluze si nedělám). Ovocná složka tvoří dvě pětiny tyčinky, zbytek jsou hlavně ovesné vločky. Tato únorová novinka se skvěle hodí místo běžných energetických tyčinek, akorát je dost měkká, a tak se hůře přepravuje.

Lipton Čaj Blueberry Muffin (28 g, cena v obchodě 49,90,-)

Zřejmě jste už zaznamenali novou reklamu na jogurty Jogobella s mírně bizarními příchutěmi. Jednou z nich je i borůvkový muffin – a jako by se výrobce sladil s říjnovou novinkou od Liptonu. Do boxu byl totiž přibalen čaj se stejnou příchutí. A to jsme v lednu ochutnávali čaj s makronkami!

Brandnooz Box únor 2015Já podobné nezvyklé kombinace vítám, ale je mi jasné, že ne každému nezvyklá příchuť sedne. V tomto únorovém případě jde o černý čaj, který spíše než chutná, tak voní po borůvkách… A možná i nějakém tom upečeném muffinu. Čaj se díky trojúhelníkovému pytlíčku vylouhoval rychle a nijak přehnaně intenzivně.

Jumex Mango (500 ml, cena v obchodě 39,-)

Džus od Jumexu je naopak už zklamání. Není Brandnooz Boxu, kde by nebyl nějaký výrobek této značky – na to jsem si už zvykla. Jenže minulý měsíc byl v krabici také mangový nektar, sice v litrovém balení, ale opakování v tomto případě moc nenadchlo.

Sám nektar za to ale nemůže. Chutná výborně, podíl ovocné složky překračuje 40 %, což je u mangových nektarů celkem výjimka. Lahev je kovová a těsná a snadno se dá vymýt, takže ji lze použít i vícekrát.

Tuty krekry Grahamové (85 g, cena v obchodě 18,-)

A další opakovačka. V lednu jsme zkoušeli krekry od Tuty s příchutí rajčat a oliv, hned měsíc poté byla do boxů přibalena grahamová varianta. Nechutná už tak dobře, ale pořád jde o příjemnou alternativou běžných chipsů. Krekry mají jemnou slanou chuť, trochu do sladka, a krásně křupou, aniž by se při přepravě polámaly.

Seraf Energy drink (500 ml, cena v obchodě 34,90,-)

Nejsem nějak velký fanoušek energy drinků, a to hlavně kvůli jejich přeslazenosti. Právě proto mě mile překvapila půllitrová plechovka od Serafu. Sice se dají tyto nápoje koupit v českých obchodech už přibližně rok, ale doteď jsem na ně nenarazila.

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz
Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Nápoj je posílený o bylinné extrakty a výborně chutná – nijak zbytečně sladce, trochu do kysela. Dá se navíc i říct, že fungoval, protože po čtyřhodinovém spánku jsem vydržela v práci, aniž bych i na chvilku usínala.

Bertyčky Opravdu sýrové (100 g, cena v obchodě 12,90,-)

Sýrové tyčinky Bertyčky už takové skvělé překvapení nejsou. Lákají na skutečně sýrovou chuť a složení bez zbytečných éček. Samozřejmě jsou výrazně lepší alternativou k večernímu chroupání než brambůrky, ale když člověk necítí tu chemickou sýrovou chuť, je nějak zklamaný. Tyčinky spíš jen voní po sýru a chutnají lehce slaně. Jde ale o lednovou novinku, takže skvěle načasované zařazení do boxu.

Kotányi Tomato mix (cena v obchodě 19,90,-)

Kořenící směs od Kotányi se výborně hodí na špagety, do pomazánek nebo celkově k masu a těstovinám. Z 57 procent ji tvoří sušená rajčata, kromě nich také různé bylinky a česnek. Bohužel ale i kukuřičný škrob… Ve výsledku tak směs není špatná – chutná dobře. Ale nevidím důvod, proč do omáčky nepoužít obyčejná rajčata a natrhanou bazalku nebo oregano.

Kromě zmíněných výrobků byly do krabice přibaleny i dva letáky. Jeden k Jumexu – kompletní přehled sortimentu této značky, což k jejímu opakování už beru téměř jako rýpání. Druhý leták představuje sirupy od Kitlu, což se u této málo známé značky hodí.

A který výrobek nakonec nejvíce zachutnal vám? Máte rádi, když je v boxu tolik nápojů? Podělte se o své názory v diskusi pod článkem.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*