Menu
WomanOnly
Apetit

RECENZE: Brandnooz Box v září 2014 přinesl zdravé jídlo i voňavou kávu

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

27. 9. 2014

Zářijový Brandnooz Box přinesl některé již známé potraviny, ale také množství novinek na ochutnání – ať už jde o speciální brazilskou kávu či sušené maso. Přečtěte si naši recenzi, kde jsme všechny produkty vyzkoušeli a zhodnotili.

Brandnooz Box tento měsíc přinesl o něco méně kusů výrobků, zato šel po kvalitě a neokoukaných značkách. Dokonce i milovníci zdravé výživy by tentokrát oproti některým sladkým boxům měli být spokojeni minimálně s polovinou obsahu.

Některé značky nebo typy výrobků se v září opakují, ale vůbec to nevadí. Krabice s překvapením totiž na druhou stranu představila poměrně velké množství novinek, které jsou na trhu jen krátkou dobu. Vše bylo jako vždy zabaleno do syntetické slámy a lahev byla navíc obalena do bublinková fólie.

Habánské sklepy Müller Thurgau (750 ml, cena v obchodě 79,90,-)

Ti, co mají zaškrtnuté, že rádi v krabici najdou i alkohol, zkoušeli nového Müllera z Habánských sklepů. Jde o suché bílé víno, které by mělo mít nižší obsah kyselinek a podle obalu se hodí k drůbeži, rybám a měkkým sýrům.

Ve výsledku se ale samozřejmě hodilo i na klasické večerní popíjení u televize. Víno skutečně není nijak překyselené a ideálně se hodí na postupné vypití celé lahve. Má svěží, téměř letní vůni. Základem je ale pořádné vychlazení.

Kafe.Guru Brazílie (40 g, cena v obchodě 249,- za 250 g)

Tahle srpnová novinka by z vás měla udělat pravého kávového guru. V boxu bylo 40g balení, z části namleté brazilské kávy, z části samotných zrn. Už přes samotný obal krásně voněla, ale jelikož zřejmě zatím nejsem žádný guru, chuťově mi přišla na úrovni lepší kávy z obchodu, například nerozpustného Davidoffu (taková káva z MamaCoffee je podle mě pořád výrazně lepší, ale asi záleží na osobních preferencích).

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Na webu Kafe.Guru se pak dá objednat i káva z Ekvádoru či Guatemaly. Všechny jsou čerstvé a podle doporučení by se neměly připravovat poté, co uplyne 14 dní od upražení. Konkrétně přiložená brazilská káva je jednodruhová Arabica, ideální na espresso.

Osobně pak oceňuji, že všechny kávy v e-shopu se prodávají formou direct trade, tedy přímo od místních. Akorát ta cena není pro každého úplně příznivá.

Bohemia Preclíčky (70 g, cena v obchodě 16,90,-)

Slané křupání v boxu vždycky vítám, pokud jde o něco samo o sobě originálního a ne jen příchuť, kdy se smíchá to nejšílenější, co vás napadne. Novinka od Bohemie je tak výborná věc na vyzkoušení.

Preclíky vypadají, jako by je někdo pořádně rozlisoval, ve výsledku tak jde o jakési placičky. Umisťovány byly náhodně dvě příchutě, a sice solené a bylinkové, přičemž já měla štěstí na ty druhé. Jsou velice jemně ochucené, v akorát velkém balení a ani nejsou nijak narvané chemií.

Jack Link’s Beef Jerky (25 g, cena v obchodě 63,-)

Až mě překvapilo, kolik lidí na internetu psalo, že nikdy nevyzkoušelo sušené maso. Přitom je to taková dobrota, navíc zdravá! Tzv. jerky má vysokou nutriční hodnotu a je mnohem lepší než všechny možné energeťáky – oceníte ho například na túrách nebo při velké fyzické zátěži. Zároveň má ale nízký obsah tuku.

Do krabic byly umisťovány různé příchutě: originál, teriyaki, pepřová nebo moje sweet & hot. Trochu jsem se bála pálivého chilli, ale kupodivu bylo snesitelné, jen pár o něco více okořeněných kousků bylo pro můj citlivější jazyk příliš pálivých.

Značka Jack Link’s vyrábí svoje výrobky z novozélandského výběrového hovězího, přičemž zpracováno a zabaleno je v USA. Oproti takové Indianě od Kosteleckých uzenin je o něco dražší (ovšem přiložený popis produktů není úplně pravdivý, v e-shopu se tohle maso prodává jen za 57 korun – Indiana je kolem 50), chuťově je však o trochu lepší.

Rio Mare Kousky tuňáka ve vlastní šťávě (160 g, cena v obchodě 64,90,-)

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Rio Mare se rozhodlo vyrábět kromě celých tuňáků i kousky v plechovce. Na trh se tato novinka dostala v červenci a prodává se i ve verzi ve slunečnicovém oleji. Chuťově je tuňák výborný, Rio Mare je kvalitní značka, a pokud chce člověk vydatnou snídani s minimem cukru, právě tuňák s trochou zeleniny je ideální volba.

efko Genuss Plus Ovocný snack (180 g, cena v obchodě 25,-)

Ovocný snack od efka je ovšem na trhu už několik let a dost mě překvapuje, že jsem na něj ještě nenarazila. Jde v podstatě o dřeň, dost podobnou přesnídávkám pro děti, ale tentokrát málo sladkou a s výraznou chutí ovoce – také ho obsahuje 95 %.

V boxu jsme našli kombinaci jablko s jahodou, ale zařazeny byly i verze, kde se k jablku připojila malina, broskev nebo meruňka. Dřeň neobsahuje konzervanty, umělá sladidla, aromata, barviva ani škrob. Jako sváča pro děti i dospělé je to skvělá volba.

Racio Cornies (75 g, cena v obchodě 22,90,-)

Cornies od Racia jsou už poměrně známé, novinkou je ale poleva z mléčné čokolády. Osobně mi chutná pořád o něco víc verze s hořkou belgickou čokoládou, ale kdo má rád sladké, uvítá tuhle novinku.

Cornies obsahují 7,8 g sacharidů na 60 g výrobku, což v přepočtu vyjde skoro stejně jako předchozí dřeň, která je však výrazně zdravější variantou. Kdo ale nemůže být bez čokolády a běžné chlebíčky s polevou mu tolik nechutnají, může v Cornies najít dobrou alternativu – jsou křupavější než ostatní chlebíky, a jelikož jsou tenčí, v balení jich je víc (a tak když spořádáte jen dva kousky, objemem toho sníte méně).

Penam Fit den Žitno-slunečnicový chléb (250 g, cena v obchodě 20,-)

Žitný chleba od Penamu jsme už zkoušeli, teď byla zařazena verze žitno-slunečnicová. Chuťově je dost podobná, pořád je chléb poměrně výrazný a oproti jiným o trochu kyselejší, navíc tu jsou docela velké kusy zrníček. Chléb obsahuje dost vlákniny a cukr je v něm stlačen na minimum, šest krajíců je zároveň poměrně měkkých a moc se nerozpadají. Pro mě osobně skvělá zdravá alternativa k pečivu.

Kromě zmíněných výrobků byl v boxu i leták se soutěží k ovocným dřením od efka, 5% sleva na sušená masa a přehled nápaditých pomazánek od Penamu (zatím jsem vyzkoušela avokádovou a je výborná).

A ze kterého výrobku jste v září měli vy největší radost? Vyzkoušeli jste nějakou pomazánku? Stal se z vás už kávový guru? Podělte se o svoje názory v diskusi pod článkem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: Brandnooz Box v září 2014 přinesl zdravé jídlo i voňavou kávu